Korzyści z karmienia piersią

Od jakiegoś czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także jeśli chodzi o młodych rodziców. Młode matki coraz częściej chcą karmić naturalnie swoje dziecko co bardzo cieszy pediatrów i położne, gdyż korzyści z karmienia piersią niemowlaczka jest masa!
Continue reading

W jaki sposób błyskawicznie wrócić do siebie po urodzeniu dziecka?

Połóg trwa około 6 tygodni. W tym okresie musisz być pod kontrolą lekarza ginekologa i położnej. Idealną sytuacją jest jeżeli w tym czasie twój mąż może wziąć zwolnienie i zostać w domu aby pomóc ci w opiece nad waszym oseskiem oraz zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię oseska czy kogokolwiek z rodziny, bowiem każda pomoc w tym dość ciężkim czasie jest bezcenna!
Continue reading

Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy okres po powrocie z niemowlaczkiem do własnego domu jest niezwykle trudny, pomimo niesamowitej radości jaką mamy z powodu nowego lokatora. Bardzo dobrze gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.
Continue reading