Korzyści z karmienia piersią

Od jakiegoś czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest również wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić naturalnie swe dziecko co niezmiernie cieszy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia naturalnego niemowlaka są niezmierne!
Continue reading

W jaki sposób błyskawicznie wrócić do siebie po urodzeniu dziecka?

Połóg trwa ok. sześciu tygodni. W tym okresie musisz być pod kontrolą lekarza i położnej. Idealną sytuacją jest kiedy w tym okresie twój mężczyzna może wziąć urlop i pozostać w domu aby pomóc ci opiekować się waszym oseskiem i zająć się tobą. Do pomocy można także zaangażować babcię noworodka czy kogokolwiek z rodziny, ponieważ każda pomoc w tym trudnym czasie jest pożądana!
Continue reading

Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy okres po powrocie z niemowlaczkiem do własnego domu jest niezwykle trudny, pomimo niesamowitej radości jaką mamy z powodu nowego lokatora. Bardzo dobrze gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.
Continue reading