Wpływ hormonów tarczycy na organizm

Schorzenia tarczycy zakłócają pracę całego organizmu, skutkiem tego często pojawiają się kłopoty w szybkim postawieniu prawidłowej diagnozy. Nadczynność, niedoczynność, wole, guzki czy nowotwory tarczycy to schorzenia, którymi zajmuje się endokrynologia.

W jaki sposób endokrynolog rozpoznaje powyższe schorzenia? Co może wskazywać na to, iż tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie funkcje pełni tarczyca i dlaczego jest tak istotna dla pracy naszego organizmu?

Continue reading

Włoska kosmetyczna firma Pupa – wytwórca kosmetyków damskich mających doskonałą jakość.

Rynek kosmetyków i środków pielęgnujących urodę zaczął być wartyt miliardy euro. Środki takie są jednymi z częściej wybieranych artykułów, tuż po artykułach spożywczych. Wszystko to sprawia, że i konkurencja na tym rynku jest ogromna, a w sprzedaży znaleźć można kosmetyki wielu najróżniejszych firm. Z reguły wybierane są preparaty do pielęgnowania skóry i włosów, ich całkowity udział może sięgać trzydziestu procent rynku, wielu konsumentów wybiera także męskie kosmetyki oraz perfumy.
Continue reading

Pielęgnacja bardzo delikatnej cery

Jeśli chcemy mieć ładną cerę trzeba trochę się postarać. Nie wystarczające stanie się umycie twarzy rano i wieczorem wodą. Chyba, że rzeczywiście posiadamy fenomenalne geny. Ale prawda jest taka, że sporo osób ma różne problemy z cerą. Niektóre osoby posiadają rozszerzone pory, inne wągry albo jakieś wypryski. A co dopiero, kiedy mamy wrażliwą cerę, wtedy dopiero musimy odrobinę się pomęczyć. Niezmiernie ważne, że pielęgnacja cery wrażliwej musi opierać się na kilku krokach.
Continue reading