Wpływ hormonów tarczycy na organizm

Schorzenia tarczycy zakłócają pracę całego organizmu, skutkiem tego często pojawiają się kłopoty w szybkim postawieniu prawidłowej diagnozy. Nadczynność, niedoczynność, wole, guzki czy nowotwory tarczycy to schorzenia, którymi zajmuje się endokrynologia.

W jaki sposób endokrynolog rozpoznaje powyższe schorzenia? Co może wskazywać na to, iż tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie funkcje pełni tarczyca i dlaczego jest tak istotna dla pracy naszego organizmu?

Continue reading

Które nowe zwyczaje wystąpiły w fotografii: fotografia rodzinna i noworodkowa

Ludzie zasadniczo dzielą się na tych, którzy preferują fotografie, i na takich, którzy wolą obejrzeć filmik. Wobec tego ci pierwsi na swoje wesele wynajmują fotografa, natomiast ci drudzy kamerzystę. Są oczywiście tacy, którzy fotografa i kamerzystę. Lecz w znacznym uproszczeniu możemy taki podział zastosować. Również zwolennicy fotografii, jak i drudzy posiadają swoje racje. Pierwsi dostrzegają blask fotografii w tym, że potrafi oddać cudowną chwilę, bez niepotrzebnych słów, gestów i hałasu.
Continue reading

Temat na który teraz zwracają wzrok także i mężczyźni

Jeszcze do nie tak całkiem dawna temat troszczenia się o siebie oraz zachowania urody rozumianej w szerokim znaczeniu pozostawał tematem, którym nade wszystko interesowały się kobiety. Tymczasem, na przestrzeni ostatnich lat jest okazja spostrzec, iż stał się to też obszar tematyczny na jaki obecnie zwracają wzrok także i panowie.
Continue reading