Wpływ hormonów tarczycy na organizm

Schorzenia tarczycy zakłócają pracę całego organizmu, skutkiem tego często pojawiają się kłopoty w szybkim postawieniu prawidłowej diagnozy. Nadczynność, niedoczynność, wole, guzki czy nowotwory tarczycy to schorzenia, którymi zajmuje się endokrynologia.

W jaki sposób endokrynolog rozpoznaje powyższe schorzenia? Co może wskazywać na to, iż tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo? Jakie funkcje pełni tarczyca i dlaczego jest tak istotna dla pracy naszego organizmu?

Continue reading

Które nowe zwyczaje wystąpiły w fotografii: fotografia rodzinna i noworodkowa

Ludzie zasadniczo dzielą się na tych, którzy preferują fotografie, i na takich, którzy wolą obejrzeć filmik. Wobec tego ci pierwsi na swoje wesele wynajmują fotografa, natomiast ci drudzy kamerzystę. Są oczywiście tacy, którzy fotografa i kamerzystę. Lecz w znacznym uproszczeniu możemy taki podział zastosować. Również zwolennicy fotografii, jak i drudzy posiadają swoje racje. Pierwsi dostrzegają blask fotografii w tym, że potrafi oddać cudowną chwilę, bez niepotrzebnych słów, gestów i hałasu.
Continue reading

Temat na który teraz zwracają wzrok także i mężczyźni

Jeszcze do nie tak całkiem dawna temat zatroszczenia się o siebie i urody pojmowanej w szerokim znaczeniu był zagadnieniem, jakim nade wszystko zajmowały się przedstawicielki płci pięknej. W tej chwili, na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć, iż stał się to też temat na jaki na ten moment nakierowują atencję także i mężczyźni.
Continue reading