Wybieranie wyprawki dla noworodka – co dzisiaj koniecznie musi się w niej znaleźć, by rodzice byli przygotowani na przyjęcie pociechy?

Przyjęcie na świat dziecka jest bezwzględnie najistotniejszym wydarzeniem w życiu każdej osoby. Opieka nad noworodkiem to wielkie wyzwanie i kłopotliwy obowiązek, wobec tego wskazane jest się do niego możliwie jak najlepiej przygotować. Przede wszystkim, niezbędne jest skompletowanie stosownej wyprawki. Co koniecznie musi się w niej znajdować?
Continue reading

Problem z chodzeniem, bolące stopy? To być może są haluksy. Co to jest? I jak z nimi walczyć?

Są tego rodzaju dolegliwości, które pojawiają się bez wcześniejszych objaw, ale równocześnie już wcześniej zaczynały o sobie znać. Schorzenie o którym będziemy mówić nie jest zabójczy, ale bardzo komplikuje życie, aż do tego stopnia, że niełatwo się poruszamy, więc możemy sprowadzić własną aktywność do minimum. Haluksy, bo o nich mowa, to bardzo dokuczliwa dolegliwość, z którą jednak możemy skutecznie wygrać.
Continue reading

Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i biegłe leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku wskutek jakich oko nie jest zdolne do kreowania słusznego obrazu na siatkówce. Refrakcja może być zdobyta, zdoła to być także wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, jakie przechodzą poprzez układ optyczny oka, na który składa się soczewka, rogówka oraz ciało szkliste.
Continue reading