Witaj w domu maleństwo !!!

Pierwszy okres po powrocie z dzieckiem do własnego domku jest niezwykle trudnym czasem, pomimo niesamowitej radości jaką czujemy z powodu nowego członka rodziny. Dobrze gdyby w tym pierwszym okresie znalazł się ktoś, kto może pomóc młodej matce ponieważ może jej być ciężko w tym początkowym trudnym okresie opieki nad niemowlaczkiem. Nim młoda mama dojdzie do formy po porodzie niezastąpiona może okazać się pomoc najbliższych członków rodziny. W dojściu do siebie mogą okazać się pomocne właściwe ćwiczenia (gdy już lekarz na to zezwoli), odpowiednia ilość odpoczynku czy również karmienie dziecka naturalne, które nie tylko dobrze przysłuży się wpłynie na dziecko, ale również i mamie pomoże w krótszym czasie wrócić do dobrej formy.
Continue reading

Zachwalane komplety dla naszych dzieciaczków

Każda bez wyjątku mama na pewno chce, by jej maleństwo prezentowało się jak najlepiej. To bezsprzeczne. Są o tym przekonani projektanci strojów dziecięcych oraz dbają o to, by maluchy już od początku posiadały to, co najlepsze, kiedy chodzi o ubranie. Z tego powodu, pojawia się coraz większą ilość ubrań, jakie wyznaczone będą dla noworodków. A jeżeli jeszcze kiedyś znaczące pozostawało tylko to, żeby ubrania takie pozostawały schludne a także nie miał znaczenia ich krój, to aktualnie w tej dziedzinie pojawiły się mocne modyfikacje. Naturalnie, są to zmiany na lepsze.
Continue reading

Korzyści z karmienia piersią

Od pewnego czasu panuje moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie widoczny jest też wśród młodych rodziców. Młode matki coraz częściej decydują się karmić piersią swoje potomstwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, gdyż korzyści z karmienia naturalnego bobaska są niezmierzone!
Continue reading