Jak wybrać dobrego psychologa

Jeśli potrzebujemy terapii wybór odpowiedniego psychologa to kluczowa kwestia. Zazwyczaj nie chcemy prosić kogokolwiek o doradzenie terapeuty z uwag na to, że problemy to wyjątkowo prywatna sprawa i nie chcemy by ktokolwiek wiedział o naszej terapii.
Najprostszym sposobem, by znaleźć listę psychologów w naszym mieście jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową odpowiedniego hasła, takiego jak „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.
Continue reading

Czym jest światłoterapia? Czy faktycznie uzdrawianie światłem pomaga?

Powszechnie wiadomo, iż światło ma lecznicze właściwości. Pobudza receptory na skórze, dzięki którym impuls przechodzi dalej, do szyszynki. To właśnie w niej uruchamiane są mechanizmy obronne, czyli innymi słowy pobudzają się odpowiednie enzymy. Wyszczególnić da się parę zasadniczych barw światła, które oddziałują na ciało człowieka. Fiolet jest uspokajający, odprężający oraz łagodzący ból.
Continue reading

skuteczne zapobieganie chandry jesiennej

Gdy dopada nas jesienna melancholia, najchętniej siadamy przed telewizorem, otuleni kocem i pocieszamy się kawałkiem czekolady. Kiedy za oknem robi się zimniej, nie chce się nam opuszczać domu, na szczęście są przetestowane rozwiązania na poprawę sobie marnego samopoczucia. Nie czekajmy kiedy właśnie nas ogarnie depresja jesienna, postarajmy się ją hamować. Sporo zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy pismo o wyjazdach, oglądajmy zdjęcia osobliwych plaż, to z pewnością polepszy nam nastrój i odpędzi jesienną depresję.
Continue reading