Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i biegłe leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku wskutek których oko nie jest zdolne do tworzenia prawidłowego obrazu na siatkówce. Refrakcja może być zyskana, zdoła to być również wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, jakie przechodzą poprzez układ optyczny oka, na jaki składa się soczewka, rogówka i ciało szkliste.
Continue reading

Zdrowie paznokci

Ładne paznokcie są istotnym elementem dla każdej pani, która dba o wygląd. Sporo badań pokazało, że faceci mocno zwracają uwagę na paznokcie niewiasty. Kluczowy jest fakt, jak kobieta je pielęgnuje. Wypielęgnowana i polakierowane paznokcie są pewnego rodzaju wizytówką kobiety.
Continue reading

Masaż jest udanym sposobem na dolegliwości, znajdź gabinet akupresury i poddaj się relaksacyjnym zabiegom

Ból bywa niesamowicie nieprzyjemny i znacząco utrudnia codzienne funkcjonowania, dlatego kiedy tylko się zjawi, niezwłocznie poszukuje się skutecznych sposobów na jego usunięcie. Większość osób wybiera tabletki przeciwbólowe, niemniej są osoby, które raczej starają się szukać naturalnych rozwiązań. Do takich działań jest zaliczana akupresura.
Continue reading

Jak wybrać dobrego psychologa

Jeśli potrzebujemy terapii wybór odpowiedniego psychologa to kluczowa kwestia. Zazwyczaj nie chcemy prosić kogokolwiek o doradzenie terapeuty z uwag na to, że problemy to wyjątkowo prywatna sprawa i nie chcemy by ktokolwiek wiedział o naszej terapii.
Najprostszym sposobem, by znaleźć listę psychologów w naszym mieście jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową odpowiedniego hasła, takiego jak „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.
Continue reading