Butelka antykolkowa. Czy faktycznie pomaga pokonać kolkę?

Jedni sądzą, iż to idealne antidotum na brzuszkowe kłopoty niemowląt. Inni, że to tak zwany „pic na wodę”.
Czy butelki antykolkowe faktycznie pomagają obniżyć tę dotkliwą dolegliwość, którą jest kolka niemowlęca? Rodziców szukających magicznego farmaceutyku na kolkę muszę rozczarować – nie ma jednego oraz skutecznego antidotum na tą niemowlęcą dokuczliwość.

metoda
Czemu? Jako że, mimo wielu badań a także ogromnego postępu medycyny, powody kolki niemowlęcej pozostają w dalszym ciągu wielką tajemnicą. Jest tak wiele teorii na jej temat, jak również przeróżne środki i sposoby radzenia sobie z nią. Niestety to, co sprawdza się w wypadku jednego dziecka, niekoniecznie przyniesie ulgę drugiemu. Aby ulżyć bobasowi, zdesperowani rodzice poszukują cudownego antidotum. Jak się wydaje, pomóc może specjalna butelka antykolkowa. Jej wytwórcy przekonują, że wpływa na zmniejszenie stopnia rozdrażnienia brzdąca oraz częstość występowania kolek.
Istnieje wiele metod radzenia sobie z tą przykrą uciążliwością. Od bujania na rękach, przemieszczania w wózeczku, poprzez kąpiele w ciepłej wodzie, masaż brzuszka, po rozmaitego rodzaju herbatki ziołowe jak też środki farmakologiczne. Jeżeli mama karmi piersią, powodu możesz szukać w jej jadłospisie. Warto na pewien okres zrezygnować z dań mlecznych, ostrych przypraw czy komponentów powodujących wzdęcia oraz skontrolować, czy kolka nie ustąpi. Bardzo często wykorzystywanym sposobem jest także stosowanie do karmienia berbecia specjalnej butelki antykolkowej, o których warto poczytać -> warte przeczytania (warte przeczytania).

Flaszki tego typu różnią się od zwyczajnych butelek tym, że posiadają specjalny system zapobiegający przedostawaniu się pęcherzyków powietrza do pokarmu. Takie butelki jak także rozluźniający płyn do kąpieli kupisz w sklepie online. Koniecznie jednak na początku o tym czytaj – zrelaksuj się z płynem do kąpieli (zrelaksuj się z płynem do kąpieli).