W jakich aspektach może nam pomóc lekarz sportowy

Uprawianie sportu nigdy nie było tak banalne, jak teraz, przy wielkich możliwościach w doborze miejsca jak również ekwipunku. Współczesność to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, lecz także biegów narciarskich, surfingu, skoków na bungee i przeróżnego rodzaju sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdych sportów jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać potrzebne badania, które prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG , a także badanie moczu; ponadto istnieje możliwości dokładniejszych badań, takich jak dla przykładu badanie ortopedyczne czy u okulisty, neurologiczne lub u laryngologa.
Continue reading

Jeśli zamierzasz prezentować się naprawdę wspaniale, to nie zapominaj, iż opłaca się godzić się na pewne nowoczesne pomysły

Chociażby wiele osób mających okulary twierdzi, iż te nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. I tutaj już są w sporym błędzie. Oczywiście jeśli chodzą każdego dnia w takich oprawkach, które mają już co minimum kilkanaście lat, to niestety nie jest to dziwne, że wygląda się chociażby nie na czasie. Jednak nie pomijajmy tego, że w chwili obecnej są ogromne postępy, aby pomóc temu modowemu problemowi.
Continue reading