Jeśli zamierzasz prezentować się naprawdę wspaniale, to nie zapominaj, iż opłaca się godzić się na pewne nowoczesne pomysły

Chociażby sporo ludzi mających okulary uznaje, iż te nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. I tutaj już są w dość dużym błędzie. Faktycznie jeżeli funkcjonują na co dzień w identycznych okularach, które posiadają już co najmniej kilkanaście lat, to tak naprawdę nie jest to dziwne, że wygląda się co najmniej staromodnie. Jednak nie zapominajmy o tym, że dzisiejszych czasach są ogromne możliwości, aby pomóc temu estetycznemu kłopotowi.
Continue reading

W jakich aspektach może nam pomóc lekarz sportowy

Uprawianie sportu nigdy nie było tak proste, jak obecnie, przy dużych możliwościach w wybraniu miejsca oraz ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie tylko futbolu oraz siatkówki, ale też biegów narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee i przeróżnego rodzaju sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, by co pewien czas mieć pilne badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG jak również badanie moczu; ponadto istnieje możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak dla przykładu badanie ortopedyczne lub u okulisty, u neurologa czy u laryngologa.
Continue reading