W jakich aspektach może nam pomóc lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak nieskomplikowane, jak teraz, przy wielkich możliwościach w wyborze miejsca oraz ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie jedynie futbolu i siatkówki, ale także skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee oraz przeróżnego rodzaju sportów ekstremalnych. W okresie uprawiania każdego sportu jest bardzo ważne, by co pewien czas mieć potrzebne badania, jakie zapewnia lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG , a także badanie moczu; oprócz tego jest obecna możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak chociażby badanie ortopedyczne lub okulistyczne, u neurologa lub laryngologiczne.
Continue reading

Jeśli zamierzasz prezentować się naprawdę wspaniale, to nie zapominaj, iż opłaca się godzić się na pewne nowoczesne pomysły

Chociażby sporo ludzi mających okulary uznaje, iż te nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. I tutaj już są w dość dużym błędzie. Faktycznie jeżeli funkcjonują na co dzień w identycznych okularach, które posiadają już co najmniej kilkanaście lat, to tak naprawdę nie jest to dziwne, że wygląda się co najmniej staromodnie. Jednak nie zapominajmy o tym, że dzisiejszych czasach są ogromne możliwości, aby pomóc temu estetycznemu kłopotowi.
Continue reading