W jakich aspektach może nam pomóc lekarz sportowy

Uprawianie sportu nigdy nie było tak banalne, jak obecnie, przy ogromnych możliwościach w wyborze miejsca jak również ekwipunku. Współczesność to rozkwit nie jedynie futbolu i siatkówki, lecz także skoków narciarskich, surfingu, skoków na bungee oraz przeróżnego typu sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien okres mieć wymagające badania, jakie zapewnia lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB , a także badanie moczu; dodatkowo istnieje możliwość bardziej precyzyjnych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne lub okulistyczne, neurologiczne czy laryngologiczne.
Continue reading

Jeśli zamierzasz prezentować się naprawdę wspaniale, to nie zapominaj, iż opłaca się godzić się na pewne nowoczesne pomysły

Chociażby wiele osób mających okulary twierdzi, iż te nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. I tutaj już są w sporym błędzie. Oczywiście jeśli chodzą każdego dnia w takich oprawkach, które mają już co minimum kilkanaście lat, to niestety nie jest to dziwne, że wygląda się chociażby nie na czasie. Jednak nie pomijajmy tego, że w chwili obecnej są ogromne postępy, aby pomóc temu modowemu problemowi.
Continue reading