Całkowicie odmienne oblicze okulistyki

Nauka cały czas idzie na przód. Dostępne są kolejne leki na choroby, które jeszcze do niedawna były śmiertelne. Chirurgia estetyczna rozbudowuje się w zawrotnym tempie – zabiegi przeprowadzane przez utalentowanych kosmetologów wyparły kosztowne operacje. Również w dziedzinie okulistyki nieustannie coś się dzieje. Odkrywane są coraz to nowe sposoby poprawy naszego wzroku, a w związku z tym, także komfortu życia.

optyk

Autor: John Jacobi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, udając się do okulisty, możliwe były dwie przypadłości – krótko- lub dalekowzroczność, zresztą każdy mógł sam określić czy widzi prawidłowo bliże czy dale. Teraz, u coraz większego odsetka pacjentów, stwierdzany jest astygmatyzm. Jest to schorzenie mocno powiązane ze standardowymi wadami, dodatkowo zakłócające widzenie, z powodu zmiany kształtu naszej rogówki.

Jednak, możemy mieć go w dużego w znacznym stopniu, przy jednoczesnym niewystąpieniu innej wady. Coraz bardziej lubiana staje się laserowa korekcja astygmatyzmu. Jest ona bardzo sprawna i ceniona, gdyż pacjenci z tym schorzeniem mają o wiele pokaźniejsze kłopoty z doborem soczewek kontaktowych. Jest się tak dlatego, że przy doborze odpowiednich szkieł, niezbędna jest trafność trzech zmiennych a nie wyłącznie jednego. A nie każdy ceni sobie przecież okulary.

Zabieg laserowy na oczy nie jest świeżą alternatywą na polskim rynku, już piętnaście lat temu był stosowany. Lecz dzięki zupełnie nowym technologiom, projektowane są bardziej zaawansowane lasery, które w szybszy i łatwiejszy sposób leczą schorzenia oczu (laserowa korekcja astygmatyzmu). jest to alternatywa znacznie bezpieczniejsza niż w latach dziewięćdziesiątych, ryzyko komplikacji jest bardzo małe. Pomimo tego, w dalszym ciągu, gdy lekarz decyduje się potraktować nim pacjenta, odbywa się to w dwóch etapach, pierw jedno oko później drugie – to wszystko aby zniwelować ewentualne niebezpieczeństwo powiększenia zamiast pomniejszenia wady wzroku.

Laserowa korekcja astygmatyzmu jest nadal procedurą bardziej złożoną i przez to tez droższą. Z uwagi na stopień różnorodności wady, wymaga ona lepszego eksperta i więcej sprawności. Jednak raz na jakiś czas dostępna jest na rynku oferta bezpłatnych zabiegów dla osób z tą wadą.Optyka i okulistyka to obszary nauki niezwykle ważne dla ludzi, gdyż zmysł wzroku jest kluczowy dla dobrego funkcjonowania. Zabieg laserowy na oczy (Klinika Optegra) jest dobrym rozwiązaniem dla osób z dużą wadą wzroku, którzy na zawsze pragną pozbyć się swojej dolegliwości.