Ciąża i poród to jedne z najcudowniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Pomimo niezwykle intensywnego bólu, pozostawienia śladu w postaci nadmiaru kilogramów każda z mam czuje się przepełniona szczęściem.

Zadowolenie z nowo narodzonego maluszka nie równa się z niczym innym. Każdą kobietę wypełnia niesamowite radość i nic nie jest w stanie go zaburzyć. Małe wagę ma fakt, że zarywane są noce, a po ciąży wciąż wyglądamy niemalże tak samo jak w trakcie jej trwania.

Natura tak to wszystko zaplanowała, że nie ma powodu do zmartwień, a na nadprogramowe masa ciała jest jeden niebywale skuteczny sposób. Na pytanie jak schudnąć po ciąży lekarze od lat odpowiadają bezkonfliktowo – karmić dziecko piersią. Jest to niesłychanie ważne, aby zapewnić maluszkowi wszystko to, czego najbardziej potrzebuje, ale także pomaga mamie wrócić do masy ciała sprzed ciąży. Dzieje się tak więc, że kobieta karmiąca musi zwracać baczną uwagę na to, co jeść karmiąc piersią.Kuracja jest więc potrzebna, ale czego się nie robi dla maluszka.Oczywiście w przypadku noworodków jest ona tym bardziej surowa. Karmiąca mama jest obowiązana stronić tłustych zasmażanych potraw i delektować się drobiem najlepiej pieczonym i nie bogato przyprawionym, owoce oczywiście ale tylko wybiórczo, najbardziej niezbędne są jabłka. Więcej dowiesz się pod linkiem .

Matka z dzieckiem

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Uważnie z jogurtami i przetworami mlecznymi, ponieważ nadmiar może dziecku być szkodliwym, natomiast owoce cytrusowe zakazane do ukończenia przez szkraba co najmniej jednego roczku. Czy to nie jest menu typowej kuracji? Niewątpliwie. Po trzech miesiącach takiego żywienia wszystkie z mam widzi, że waga sama zjeżdża, jakoby bez jej udziału. Jeśli więc zastanawiamy się, jak zrzucić kilogramy po ciąży skorzystajmy z tego najbardziej prostego sposobu. Dla naszego maluszka jest to dar wartościowy i nigdy nie będziemy mieli okazji ofiarować mu tego ponownie. A mamuśki? Wiedzą co jeść karmiąc piersią aby nie zaszkodzić, więc ta dieta przychodzi z prawdziwą przyjemnością, bez jakiegokolwiek rozżalenia ale z satysfakcją iż czynimy to dla naszego maluszka. Czegóż chcieć więcej? Zostaje w pełni cieszyć się rodzicielstwem. Zobacz