Czym jest światłoterapia? Czy faktycznie uzdrawianie światłem pomaga?

Powszechnie wiadomo, że światło posiada lecznicze właściwości. Aktywizuje receptory na skórze, poprzez które bodziec wędruje dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej zaczynają działać mechanizmy ochronne, czyli innymi słowy pobudzają się potrzebne hormony. Wyróżnić da się kilka zasadniczych kolorów światła, które oddziałują na ciało człowieka. Fiolet jest uspokajający, rozluźniający oraz łagodzący ból.

jesiennie promienie słońca o poranku

Źródło: pixabay.com
Jest perfekcyjny przykładowo podczas terapiach odwykowych. Błękit odpowiedzialny jest za pomoc przy koncentracji, również działa uspokajająco oraz kojąco na stany zapalne. Zieleń z kolei bardzo łagodnie rozluźnia i pomaga w leczeniu przeziębienia i różnych chorób. Kolor żółty jest ożywiający i używany przy terapii alergii. Kolor pomarańczowy przywraca energię, a kolor czerwony oddziałuje na pracę mózgu.

vintage dziewczyna w promieniach letniego słońca

Źródło: pixabay.com

(ciąg dalszy tego materiału> http://meskiezaciecie.pl/)Podczas stosowaniu światłoterapii wykorzystywane są różnorodne typy fal promieniowania. Da się je podzielić na cztery rodzaje. Lampa do światłoterapii może posiadać na przykład światło białe leczy depresję, jak również zakłócenia snu (więcej info). Światło nadfioletowe używany jest w solariach i powoduje opaleniznę. Światło podczerwone działa na choroby zapalne. Z kolei cząsteczki światła wykorzystywane są przede wszystkim podczas zabiegów leczniczych.

Terapię światłem podejmuje się zazwyczaj w gabinetach fizjoterapeutów. Lampa do światłoterapii jest stosowana do naświetlania ciała. Najczęściej pojedyncza sesja światłoterapii przebiega między połową godziny a półtora. Przede wszystkim światłoterapia stosowana jest przy chandrze, czy zaburzeniach nastroju, jak również przy wielkim stresie, ogólnego rozbicia, dolegliwościach powiązanych ze snem. Zasadniczo światłoterapia pomaga podczas wielu dolegliwościach. Są jednakże różnorodne przeciwwskazania związane z użytkowaniem światłoterapii. Przede wszystkim światłoterapii trzeba zaprzestać podczas stosowania preparatów powodujących nadwrażliwością na światło (więcej:). Również choroby oczów, na przykład jaskry.

Zaciekawił Cię ten nietuzinkowy artykuł? Jeśli tak, ponadto zerknij koniecznie na tekst, który jest opublikowany w tym miejscu – on też da Ci do myślenia.

Podstawową zasadą jest konsultacja ze swoim doktorem. Bez wątpienia światłoterapia jest niezwykle pomocna przy problemach zdrowotnych. Nie wyrządzi szkody, a może być doskonała w konsekwencjach.