OGÓLNIE O LEKACH I LECZENIU PACJENTA

Leczenie wydaje nam się czymś na samym końcu. Często odwlekamy wizytę u doktora, bo jeśli przez tydzień jakoś udało nam się wytrzymać z wysoką temperaturą czy pulsującym bólem w nodze, to przez te kilka następnych dni też nam się uda. Jednak, w momencie, gdy pojawiają się pierwsze niepokojące objawy najlepiej natychmiast powinniśmy iść do lekarza.

Odwlekanie zmniejsza możliwość szybkiego wyleczenie i może doprowadzić do bardzo dużych komplikacji. Leki nie zawsze mogą pomóc, jeżeli nader długo będziemy myśleli, że te czy inne objawy przejdą samoistnie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Zamiast kolejnego obiadu w pierwszym lepszym barze lepiej postawmy na obiad u siebie w mieszkaniu ze składników, które będziemy znali. Nauczmy się tak rozporządzać własnym czasem, że wizyta u lekarza będzie wizytą kontrolną, a nie proszeniem o uśmierzenie bólu czy prośbą o wsparcie działania naszego osłabionego organizmu.

KONTROLNE WIZYTY U LEKARZA

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż dzisiejszy świat zdaje się mieć sposób na wszystkie problemy to nadal ciężko mu wytłumaczyć, że receptą na zdrowie nie są leki, a właściwe odżywianie, ruch oraz równowaga między pędem a złapaniem oddechu. Niestety nie jesteśmy tego w stanie pojąć i stale mamy mniejsze lub większe dolegliwości. Bywamy u lekarzy i prosimy o jakąś magiczną recepturę, która pozwoli nam być zdrowymi. Niestety lekarze często nie są w stanie zrobić nic na szybko. Leczenie może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Wszystko to jest dość zagmatwany. Nie można ot tak w kilka chwil kogoś wyleczyć z jego przypadłości, na wszystko potrzeba czasu i co bardzo ważne potrzeba chęci zmian od strony pacjenta. Co z tego, że doktor przepisze medykamenty, a pacjent nie zastosuje się do wskazówek lekarza lekarstwa nie pomogą. Owszem przyniosą chwilową ulgę, ale długoterminowe nie dadzą rady pomóc. Ludzie wydaje się, że tabletka, albo lek dostarczany dożylnie każdego dnia sprawi, że staną się oni zdrowi, gdy tymczasem tabletki i inne medykamenty mogą wspomóc nasze ciało, ale stosowane przez dłuższy czas mogą nam jedynie zaszkodzić. Dlatego tak ważne jest kontrolne badanie swojego ciała i dbanie o siebie bez ciągłych wymówek. Jeśli brakuje nam czasu na kilka minut truchtu zrezygnujmy z Internetu na kwadrans, a jeżeli nie możemy znaleźć czasu żeby każdego dnia przygotowywać posiłki, gotujmy, co dwa dni odrobinę więcej żeby wystarczyło zdrowego jedzenia na następny dzień.

Więcej: .