Czym jest zaćma i w jaki sposób ją leczyć? Czy przeprowadzenie operacji to właściwy pomysł? O jakich kwestiach pamiętać?

Zaćma jest niezwykle groźna, prowadzi do zmętnienia soczewki oka. To w zdecydowanej większości przypadków wynik starości, lecz czasami bierze się to z tzw. wady wrodzonej. Na szczęście dzisiaj zaćma nie oznacza od razu wyroku, gdyż nowatorskie metody umożliwiają przywrócić lepszy wzrok i uwolnić chorych od okularów.

zaćma operacja

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Zaćma atakuje po sześćdziesiątce, ale również potrafi przydarzyć się we wcześniejszych latach. Jeśli zdarzy się za bardzo wcześnie to najczęściej przez różne czynniki, takie jak uraz oka, kontakt oka z chemikaliami lub praca w szkodliwych warunkach. Niestety, zaćma jest bardzo przebiegła, ponieważ u każdej osoby przebiega troszkę odmiennie. Czasami więc rozwija się przez długi czas, a następnym razem postępuje bardzo szybko, ponieważ już w ciągu kilku miesięcy staje się wyjątkowo uporczywa.
Rezultat tych zmian to oczywiście pogorszenie widzenia. Na szczęście bez problemu można ją rozpoznać.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis (https://www.przychodniazycie.pl/302,Gabinet-zabiegowy.html), który zapewne totalnie Cię pochłonie, ponieważ dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Lekarz stomatolog dublin na początku każe nam zakładać korekcyjne szkła, jak nic nie dają, to znaczy, iż prawdopodobnie obowiązkowa jest operacja. Najlepiej wykonać ją bardzo szybko, ponieważ jak zaćma operacja gwarantuje tu doskonale rezultaty. Zabieg jest prosty, skuteczny, nie pojawiają się po nim jakieś poważniejsze powikłania. Co ważne, można go przeprowadzić w sumie u każdego.

Operację jesteśmy w stanie wykonać dwojako: wewnątrztorebkowo oraz zewnątrztorebkowo. Pierwsza z nich jest starsza, odnosi się do usunięcia zmętniałej soczewki razem z torebką, w której się znajduje.

Obecnie częściej wykorzystuje się metodę druga, w której zostawia się torebkę i do niej wkłada sztuczną soczewkę. To bardziej odpowiedni sposób, bo tu wykorzystywane są najnowsze techniki, jakie zapewniają najlepsze rezultaty.