Czym objawia się nagłe zatrzymanie krążenia?

Osoby, które mają problemy z sercem z pewnością wiedzą o tym, iż niespodziewane zatrzymanie bicia tego narządu może spotkać nas w każdej chwili. Jest to szczególnie częste wtedy, gdy następuje duży wysiłek fizyczny bądź też stres. Należy pamiętać o tym, że zatrzymanie serca nie zawsze musi oznaczać zawał.

Nagłe zatrzymanie krążenia to stan, kiedy nasze serce nie pracuje we właściwy sposób, czego rezultatem może być ustanie krążenia krwi, a oprócz tego niedotlenienie organizmu człowieka. W krytycznych przypadkach może wówczas dojść do bardzo poważnych zmian w układzie nerwowym. Może to nastąpić bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia czy styl życia. W przypadku zawału najczęściej pojawia się mocny ból w klatce piersiowej, w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia zanika oddech oraz regularny puls, możemy także stracić przytomność. Osoby, które mają tego typu problemy, muszą być wyposażone w niezbędny pulsoksymetr tego typu www.czarmed.pl/sklep/64-pulsmoksymetr. Niezwykle przydatny w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia może okazać się również defiblyrator Aed. Defiblyrator Aed jest specjalistycznym urządzeniem, którego podstawowym zadaniem jest przywracanie normalnej pracy serca przez przepuszczanie impulsów elektrycznych o odpowiednim natężeniu poprzez mięsień sercowy.

Jak leczyć chore zatoki?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bardzo ważne jest, aby po zauważeniu u osoby poszkodowanej objawów nagłego zatrzymania krążenia od razu zacząć pomagać. Osoba, u której zaobserwowano objawy tego typu, z każdą chwilą traci swoje szanse na przeżycie! Dlatego właśnie niezwykle istotne jest, żeby błyskawicznie podjąć konieczne zabiegi ratunkowe, żeby możliwe było uratowanie człowieka. Jeżeli w miejscu zdarzenia znajdzie się defiblyrator Aed i zostanie profesjonalnie wykorzystany, szansa na przeżycie może się zwiększyć nawet do 70% – jak podano na .

Na szczęhttp://www.czarmed.pl/zasach wiedza ludzi w tym względzie jest o wiele większa niż kiedyś. Jak się okazuje, o wiele częściej defibrylatory aed umieszczane są m.in. w miejscach pracy, szkołach, na lotniskach, w urzędach, dworcach kolejowych czy centrach handlowych. Wszędzie tam, gdzie gromadzi się bardzo dużo ludzi, powinno znajdować się to urządzenie. Niezwykle ważne jest również, żeby jak najwięcej osób umiało się nim posługiwać.