Domowe propozycje na spędzanie czasu z dzieckiem

Gdy na zewnątrz deszcz, i pogoda nie namawia do spędzania czasu na podwórku, warto zaaranżować najmłodszym niezapomnianą zabawę w mieszkaniu.

Drogie Mamy, odpoczywamy!

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
Okres jesienny daje szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o kreatywność. Wymagania? Dużo chęci, zaangażowania oraz krztyna pomysłowości. To składniki przepisu na świetną zabawę. Znalezione na spacerze kasztany, w niedługą chwilę zamieniają się w zagródkę rzadko spotykanych zwierząt, pudełko po butach akwarium, natomiast kartka papieru w wojskowy okręt.

Dużo radości przyniesie również pociechom tworzenie rodzinnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, w parku, w szufladzie. Dziecięca pomysłowość lubi zaskakiwać! Inspiracji dobrze jest szukać a internecie, wpisując w przeglądarce interesujący nas temat, np.: zrób to sam dla dzieci. Zadziwi nas masa pomysłów oraz technik dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty a także ozdób na na wiele innych okazji. Cóż bardziej ucieszy ukochaną ciocię niż samodzielnie stworzony przez dziecko statek?

konkursy dla dzieci
Daje się zauważyć, że, dzieci wyjątkowo lubią konkursy. To idealna okazja, by spróbować swoich sił podczas jakże przyjemnej rywalizacji. Konkursy online dają dzieciom mnóstwo zadowolenia, kształtują charakter, uczą „mądrej” rywalizacji oraz zaprezentowania się najmłodszych w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z paczką? Bezcenny.

Ustalając małym odkrywcom jesienny czas wolny, trzeba zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi. Wiedza przekazywana w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tej sytuacji także możemy liczyć na internet. Portale dla dzieci przedstawiają co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość.

Zdobywanie wiedzy przez zabawę? Świetny pomysł!