Place zabaw dla dzieciaków w ogrodzie

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dobrym sposobem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na postawienie placu wystarczy mały ogródek przy domu.
Continue reading

Jakie rzeczy należy kupować dla naszego niemowlaka?

Nadejście na świat dziecka to niewątpliwie bardzo oczekiwana chwila każdego rodzica. Kiedy po wyczerpującym okresie ciąży nareszcie możemy przywitać naszego potomka to w wielu przypadkach promieniujemy okazałą radością. Z tą chwilą jesteśmy zobowiązani jednak stać się z większym natężeniem przykładni oraz rozważni, aby zapewnić naszemu dziecku adekwatne środowisko wzrostu.
Continue reading

Nasze dzisiejsze dzieci

Lata dziecięce to dar, wspaniałe wspomnienia, fantazja, nieograniczona wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy miał takie dzieciństwo, nawet trzeba szukać w krajach ogarniętych wojną, żeby zobaczyć, czym jest nieszczęśliwe dzieciństwo, które dotyka wiele dzieci. Jednakowoż, wierzę, że większość z nas ma to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w czasach pokoju, w których nie było wojen, przewrotów, wysiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.
Continue reading