Co trzeba kupić na początek dla naszego malucha

Kiedy dowiadujemy się, że na świat przyjdzie nasz potomek dobrze wiemy, że musimy kupić dla niego sporo koniecznych rzeczy. Tego typu wyprawka dla noworodka to kosztowna sprawa. W dodatku nie zawsze przyszła mama ma możliwość zrobienia zakupów. Przyszli tatusiowie też nie zawsze mają czas, a nawet, jeśli by go znaleźli, to ciężko byłoby im wyszukać to, czego potrzeba, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Continue reading

Co powinniśmy kupić dla niemowlaka

Kiedy dowiadujemy się, że niebawem urodzi się nasz potomek dobrze wiemy, że powinniśmy kupić dla niego wiele koniecznych rzeczy. Taka wyprawka dla noworodka to dość droga sprawa. Poza tym nie zawsze kobieta, która jest w ciąży ma możliwość zrobienia zakupów. Panowie też nie zawsze znajdują czas, a nawet, jeżeli by go znaleźli, to ciężko byłoby im wyszukać to, czego potrzeba, nawet kiedy wszystko mieliby zapisane na liście.
Continue reading

Co jest najbardziej istotne dla dzieciaka? Jakiego typu wartości warto mu przekazywać?

Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko wszystko zmienia się całkowicie. To czas, kiedy trzeba zrezygnować z własnego egoizmu, określonych dziwacznych przyzwyczajeń na rzecz bardziej istotnej sprawy – opieki nad potomstwem. Rzeczywiście ten etap jest wchodzeniem w prawdziwą dorosłość, czasem, kiedy stajemy się za kogoś odpowiedzialni. A odpowiedzialność wiąże się z szeregiem istotnych decyzji i postanowień.
Continue reading