Dziewczynki od lat lubią bawić się w dom – absorbuje je bycie mamą i dbanie o domowe ognisko.

W prawie każdym muzeum możemy wśród wiekowych okazów wyszukać zabawki ówczesnych dzieci. Nikogo nie dziwi, kiedy widzi lalki. Są to zabawki dla dziewczynek.

Zatem od zawsze było tak, że małe dziewczynki naśladowały swoje mamy. Pragnęły mieć lalki, ubranka dla nich i wózek dla lalek, aby mieć możliwość bawić się w dom. W taki sposób szykowały się to tego, że w przyszłości same zostaną małżonkami i mamami.
drewniany domek dla lalek

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

lalka szmaciana

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
W czasach chemii obecnej we wszystkich produktach – w warzywach i owocach, ciuchach, zabawkach, a nawet wodzie oraz powietrzu, warto zatroszczyć się o jak najlepsze otoczenie dla swojej dzieciny. Dobrym pomysłem może wydawać się powrót do naturalnych materiałów, z których produkowane są zabawki (Doskonała lalka szmaciana). Chodzi tu głównie o drewno, ale również len lub bawełnę, z których powstaje lalka szmaciana. Lata plastikowych lalek-chudzielców odchodzą powolutku do lamusa. Współczesne, uświadomione mamy chcą ochraniać pociechę przed nienaturalnymi wzorcami i szkodliwymi dla zdrowia materiałami, takimi jak: plastik. Drewniany domek dla lalek (Drewniane domki przeznaczone dla lalek) wydaje się najlepszym wyjściem. Warto poszukać firmę, która sprzedaje zabawki z atestem jakości oraz spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej dla zabawek ekologicznych.
strój robota

Autor: North Charleston
Źródło: http://www.flickr.com
Przed nabyciem jakiejś zabawki dla swojej ukochanej córki, trzeba zastanowić się czy na sto procent nie wywoła to jakiś szkód oraz problemów ze zdrowie.

Trzeba chronić swoje pociechy przed zbyt dużą zawartością substancji trujących w otaczającym nas świecie i skupić się na świadomym, naturalnym rodzicielstwie.