skuteczne zapobieganie chandry jesiennej

Gdy dopada nas jesienna melancholia, najchętniej siadamy przed telewizorem, obwiązani kocem i pocieszamy się sporą ilością czekolady. Kiedy za oknem robi się ponuro, nie chce się nam wychodzić z gniazdka, na szczęście są przetestowane fortele na poprawę sobie kiepskiego samopoczucia. Nie czekajmy kiedy właśnie nas złapie depresja jesienna, postarajmy się jej zapobiegać. Dużo zależy od nas samych. W wolnej chwili przejrzyjmy pismo o wyjazdach, oglądajmy fotografie egzotycznych plaż, to z pewnością polepszy nam humor i odpędzi jesienną depresję.

jesień

Autor: Bailiwick Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy, albo nie mamy możliwości pójść na zajęcia jogi, uczyńmy to sami we własnym domu. Włączmy muzykę, jaka wiąże nam się z szałowymi chwilami z wakacji i poruszajmy się sami, wspominając miłe chwile. Ruch wspiera wydzielanie endorfin, jakie odpowiadają za nasz właściwy humor. Idąc na spacer, lub do pracy, załóżmy szal skropiony ulubionymi perfumami, które przywołają błogie wspomnienia. To polepszy nam nastrój na cały dzień i nawet nie pomyślimy o jesiennej depresji. Spędzajmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Nawet, jeżeli aura jest nader brzydka, pójdźmy na szybką przechadzkę.

W dni wolne od pracy nie wysiaduj przed telewizorem i nie pogryzaj czekoladek i chipsów. To nic, że czujesz się zmęczona. O ile nie opuścisz domu, nie zrelaksujesz się. Nośmy barwne ubiory. Nie chodzi o to, byśmy paradowali w całości przyodziani w czerwień, zafundujmy sobie choć barwne dodatki, ciepły kanarkowy szalik, koralową apaszkę, względnie soczyście zielone rękawiczki i czapkę. Zimą często więcej ważymy, ponieważ nasz organizm ma podatność na przechowywanie zapasów na zimę. Niech taka sytuacja nie doprowadzi nas w depresję zimową, ruszajmy się, konsumujmy dużo owoców i jarzyn, pijmy wodę i herbatki owocowe. Sprawdź także jak radzić sobie z depresją w zimie.

Nie zapomnijmy o tym, żeby odwiedzać fryzjera i kosmetyczkę. Taka wizyta zawsze poprawia humor nie tylko kobietom, panowie również uwielbiają poprawić sobie nastrój poprzez świadomość porządnego wizerunku. Problem depresji zimowej traktuje zarówno pań jak i facetów.