Brazylijskie cudowne owoce

Jagody Acai to południowoamerykańskie owoce, które rosną na palmach w sercu gęstej dżungli. Świat pewnie nigdy by o nich nie dowiedział się, gdyby nie ich cudowne cechy. Trend na te smaczne jagódki właśnie zawitała do Polski.

Pora, żebyś i ty sprawdził, czemu warto wydać nieco środków i zakupić dla siebie i rodziny lepszą kondycję o fantastycznym smaku.

Sporo fachowców proponuje owoce Acai lub zieloną kawę na odchudzanie – odchudzające właściwości zielonej kawy. Wspomagają spalanie niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, gdyż zawierają wielkie ilości dobrych dla zdrowia kwasów tłuszczowych. Owe ważne substancje potrafią zmniejszyć ilość niebezpiecznego cholesterolu we krwi. Poza tym spożywanie jagódek z Amazonii świetnie stabilizuje cały układ trawienny i czyści organizm z szkodliwych toksyn.

acai na drzewie

Jagody Acai to zbiornik wspaniałych przeciwutleniaczy. Te ciemnoniebieskie owoce zawierają ich znaczne ilości, prześcigając wszystkie światowe owoce. Przeciwutleniacze to związki chemiczne, które hamują rozrost komórek nowotworowych oraz spowalniają starzenie. W czasie, gdy nowotwór stał się światową chorobą cywilizacyjną, spożywanie potraw z sporą zawartością antyoksydantów to konieczność.

Jagody te zawierają również pełne spektrum mikroelementów i witamin. Wyróżniają się działaniem wspomagającym odpoczynek. Wzmacniają mięśnie (dzięki posiadaniu dużej liczby aminokwasów), poprawiają wzrok. Bronią przed łapaniem pospolitego kataru. Oferują ulgę osobom narzekającym na nadciśnienie, przez co mocno zwiększają ochronę przed chorobami serca. Magiczne owoce mogą także podnieść nasz nastrój i stymulować moce intelektualne. Nie będzie stąd nadużyciem stwierdzenie, że te południowoamerykańskie owoce są na wagę złota dla naszego systemu.

Nie bójcie się, owoce Acai nie kosztują tyle, co samorodki złota, mimo że są naturalnie droższe, niż nasze polskie leśne jagódki. Pechowo, nad Wisłą trudno je namierzyć w sklepach. Ratunkiem staje się internet, w którym znajduje się trochę stron z tym przysmakiem w ofercie. Miej na uwadze, żeby sprawdzić prawdziwość owoców i uważać na przekręty złych sprzedawców. Polecamy