Jak pielęgnować wysuszoną skórę na stopach i po jakie produkty kosmetyczne sięgnąć?

Naskórek na stopach po lecie wymaga intensywnej opieki. Jakie kosmetyki kupić, żeby skutecznie i szybko nawilżyć przesuszony naskórek? Warto zainwestować w skuteczne kosmetyki do stóp. Ich regularne aplikowanie zapewni naskórkowi gładkość i miękkość, pozbędziemy się też nieprzyjemnych zrogowaceń i bolesnychbąbli.

stópki

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyki do stóp muszą być używanerazem z delikatnym pumeksem. W pierwszej kolejności zafundujmy stopom 30-minutowe wymoczenie w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie możemy delikatnie użyć go do usuwania zrogowaciałego naskórka. Kosmetyki do stóp Farmona rewelacyjnie sprawdzą się w pielęgnowaniu zniszczonych stóp, ale także tych, które mają problem z nieprzyjemną potliwością. Produkty marki skutecznie działają też w profilaktyce przeciw grzybicy. Kosmetyki do stóp Farmona to m.in. zasypki, kremy i aerozole zmniejszające pocenie się stóp. Z kolei na uciążliwie łamiące się lub wrastające paznokcie, działają kosmetyki (http://evimedi-spa.pl/portfolio/depilacja/) do stóp Gehwol – kosmetyki do stop farmona.Co ważne, kosmetyki (beautikon.com/pielegnacja-twarzy/przeznaczenie/skora-sucha.html) do stóp Gehwo dostępne są w bardzo przystępnej cenie. Zbyt dużą potliwość stóp zredukują ziołowe spreje, a suchą skórę pięt nawilżą balsamy. Należy także regularnie sięgać po łagodnepilingi do stóp oraz używać tarek i pumeksów. Kosmetyki i akcesoria do kąpieli stóp nabyjemy w drogeriach, ale też aptekach i sklepach internetowych. Kremy i spreje wykorzystujmy zgodnie z rekomendacjami podanymi w ulotkach albo na pudełkach. Raz w tygodniu dobrze także zafundować naszym stopom odprężającą kąpiel. Do miski z ciepłą wodą dodajmy kilka kropel płynnego mydła i moczmy przez dwadzieścia minut. Możemy następnie użyć delikatnego pumeksu, a na koniec wetrzeć w stopy krem z witaminą A. Raz w tygodniu dobrze też sięgnąć po kosmetyk peelingujący, który ułatwi usunąć przesuszony naskórek.

nawilżone stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Kosmetyki i akcesoria do kąpieli stóp musi mieć w domu każda z nas. Regularnie wykorzystywane, nadadzą naskórkowi miłą w dotyku gładkość i usuwają stwardnienia. Staranna pielęgnacja przyda się zwłaszcza stopom o przesuszonej, popękanej skórze. Kosmetyki pomogą też zlikwidować problem z przesadną potliwością stóp, łamliwymi lub wrastającymi paznokciami i będą działać zapobiegająco przeciwgrzybicznie –