Jak kupować kosmetyki, czyli kilka cennych komentarzy dla mniej zorientowanych przedstawicielek płci pięknej

Kupowanie lub zamawianie kosmetyków w sieci bywa tak samo relaksującym zajęciem, jak i wędrowanie po okolicznych butikach oraz galeriach handlowych w poszukiwaniu ładnej bluzki bądź krótkiej spódniczki. Różnorodność fluidów, pomadek czy balsamów może przyprawić o zawrót głowy nawet panie, które prawie każdego dnia zamawiają przynajmniej jeden kosmetyk. Przed wyjściem do okolicznej drogerii można rzecz jasna przeglądnąć spostrzeżenia, jakich pełno na forach internetowych lub blogach.

makijaż

Autor: Aurora CuaCua
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przy tym pamiętać, aby nie traktować ich bezkrytycznie, ponieważ niektóre przedstawicielki płci pięknej w ogóle nie znają się na świetnej jakości kosmetykach, a jedynie wyrażają prywatne opinie na temat wykorzystywanych produktów. Z chęcią zamawiamy kosmetyki, które są regularnie reklamowane w telewizji. Tymczasem z pewnością nie każda dama wie, że skład promowanych szamponów czy żeli pozostawia wiele do życzenia. Nawet gdy wytwórca informuje, że określony kosmetyk jest całkowicie naturalny, to i tak należy dokładnie czytać etykiety naklejane na plastikowych opakowaniach – poznaj bio kosmetyki couleur caramel. Gdy naturalny ziołowy szampon bądź oliwkowe mydło w płynie ma w składzie SLS-y, to bez wątpienia nie jest to produkt z najwyższej półki. Na wykazie podejrzanych składników znajdują się też PEG-i, parabeny i silikony. Z tego powodu najlepiej kierować się ku regałach z dermokosmetykami i tu wybierać tak naturalne podkłady do twarzy (polecamy: couleurcaramel.pl/naturalne-podklady-do-twarzyjak i rewelacyjnej jakości kremy nawilżające bądź kremy do rąk czy do opalania. Niektóre czterdziestolatki nie wychodzą z mieszkania bez make-upu, natomiast inne panie ciągle pudrują policzki bądź malują wargi.

makijaż naturalnymi kosmetykami

Źródło: pixabay.com

Kupowanie i stosowanie kosmetyków stało się w pewnym sensie modą, co oczywiście nie zawsze bywa dla nas korzystne. Brak miary w używaniu niektórych kosmetyków ma fatalny wpływ na stan cery, dlatego panie, które na co dzień muszą zrobić choćby lekki makijaż, powinny zainwestować w naturalne cienie do powiek, czy s https://www.couleurcaramel.pl/naturalne-cienie-do-powiek/rancję, że dany produkt nie wywoła zupełnie nieprzewidzianych reakcji alergicznych, a cera będzie wyglądała promiennie nawet po usunięciu warstwy podkładu. Ważne jest także to, czy płyn do demakijażu ma atesty i był przetestowany dermatologicznie albo nawet okulistycznie.