Jak sprawić, aby dzień pierwszej Komunii Świętej był podniosłym dniem w życiu dziecka? Jak rozwiązać nieustające problemy z wyborem sukien komunijnych?

Nie da się ukryć, że chyba dla każdego dziecka wychowywanego w wierze katolickiej dzień pierwszej Komunii Świętej niewątpliwie jest jednym z ważniejszych dniu w całym życiu. Jeżeli Twoje dziecko właśnie przygotowuje się do pierwszej Komunii, wówczas z pewnością również to przeżywasz. Tymczasem musisz sobie uświadomić, że dzień pierwszej Komunii to nie tylko podniosłe zdarzenie w życiu tego małego człowieka, ale również gorączkowe przygotowania na kilka miesięcy przed. Jednym z najbardziej elektryzujących pytań jest zazwyczaj bez wątpienia to, w jakich sukniach wystąpią dziewczyny.

zobacz

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

O ile z chłopcami nie ma praktycznie żadnego problemu, bo zwykle są wystrojeni po prostu w czarne garnitury, o tyle suknie komunijne potrafią wzbudzić naprawdę wielkie emocje – nie tylko wśród dziewczynek, ale również pośród ich rodziców, szczególnie matek. Nie da się zaprzeczyć, że praktycznie każda dziewczyna chciałaby być w tym dniu piękna, a na dodatek mieć ładniejszą sukienkę niż inne dziewczyny. Jak zapobiec takiej rywalizacji? Wszak dzień pierwszej Komunii powinien być w szczególności przeżyciem duchowym, a nie rewią mody. Sposobów na to jest kilka, a my postaramy się opisać najbardziej popularne z nich.

Przede wszystkim popularnym sposobem za zapobieganie kłótniom między dziewczynkami jest bez wątpliwości przypadek, kiedy wszystkie dziewczęta mają jednakowe suknie komunijne Zazwyczaj wyboru tych sukienek dokonują rodzice w porozumieniu z kapłanem. Takie rozwiązanie zdecydowanie sprawi, że dziewczynki nie będą się spierać – każda z nich będzie wyglądała tak samo, dzięki czemu nie będą wpierać się o to która z nich ma fajniejszą suknię.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Takie rozwiązanie ma dodatkowo jeszcze jedną dużą zaletę – zazwyczaj w takich sytuacjach suknie komunijne szyje się w tej samej pracowni, co pozwala na negocjowanie naprawdę sporych rabatów. Dzięki temu każdy z rodziców zapłaci za suknię komunijną o wiele mniej niż na początku zakładał. W dodatku takie suknie krojone są na miarę, co daje pewność, że każda dziewczynka będzie wyglądała jak aniołek. Jeżeli wszystkie dziewczęta wyglądają tak samo, niezwykle elegancko wygląda to także na fotografiach pamiątkowych.