Jak wybrać dobrego psychologa

Kiedy wymagamy terapii wybór dobrego psychoterapeuty to bardzo ważna kwestia. Zazwyczaj nie mamy ochoty prosić kogokolwiek o doradzenie specjalisty z uwag na to, że kłopoty to wyjątkowo osobista sprawa i nie chcemy by ktoś wiedział o naszej terapii.
prostym sposobem, by znaleźć listę specjalistów w naszym mieście jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową konkretnegohasła, takiego jak „psycholog Katowice”, czy też „psychoterapia Katowice”.

Umysł

Autor: iStock
Źródło: iStock
nieważne, które z haseł wybierzemy lista odpowiedzi będzie bardzo podobna. Zanim umówimy się na sesję warto poczytać jakie oceny ma wybrany przez nas specjalista. wiadome jest, że nie umówimy się bez sprawdzenia do pierwszego lepszego terapeuty, który pojawi się nam w wyszukiwarce po wprowadzeniu frazy psycholog – (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) Katowice. Jest prosto znaleźć opinię o specjaliście. Zarówno usatysfakcjonowani jak i rozczarowani klienci z ochotą się wypowiadają, zatem będziemy mieć spore pojęcie o terapeucie, do którego się wybieramy.

gdy nie mamy oporów przed dzieleniem się z bliskimi naszymi problemami – prośmy o polecenie specjalisty. Tak naprawdę nikt nie wie lepiej czy psychoterapeuta jest odpowiedni, niż osoba, która korzysta z jego pomocy. gdy więc wiemy, że ktoś spośród naszych przyjaciół czy rodziny przechodził, bądź przechodzi terapię – najlepiej właśnie tę osobę poprośmy o polecenie terapeuty. To działa lepiej, niż wszystkie wyniki odpowiadające na „psycholog Katowice” wpisane w wyszukiwarkę internetową.