Jak wybrać wózek dla dziecka

Wybierając wózek dla swojego dziecka rodzice muszą dobrze się zastanowić, na co się zdecydować. Mogą bowiem na początku zakupić wózek w wersji głębokiej, w nim wozić dziecko przez kilka pierwszych miesięcy, a następnie zakupić wygodną, lekką wersję spacerową. Mogą też kupić uniwersalny model, do jakiego można zainstalować głęboką gondolkę, a gdy dziecko urośnie wygodne siedzenie.

Autor: Espiro
Do tego drugiego rozwiązania skłania się rosnąca grupa rodziców, a modele takie jak przykładowo Wózek Stokke Xplory Brown Głęboko-Spacerowy (kup taniej) w coraz większym stopniu do tego się będą przyczyniać. Ten wózek, tak samo jak , wyposażony jest w dużo pomysłów przydatnych w czasie spacerów z dzieckiem. Oba oczywiście pełnią funkcję wózków głębokich i mają możliwość zamocowania regulowanego, wygodnego siedzenia do spacerówki. Oprócz tego wyposażone są w pojemne,duże zakupowe torby, daszek chroniący przed promieniami słońca i dobrej jakości kółka, gwarantujące komfort i wygodę jeżdżenia.

Chętnie wybierany przez rodziców jest także Wózek X-Lander XA Asia Głęboko spacerowy. Ma on przede wszystkim dobrą cenę, jedną z najniższych wśród podobnych modeli, ale poza tym jest wygodny, praktyczny i porządnie zrobiony. Posiada 12-calowe koła z pełnym skrętem, co przydaje się w czasie zakupów czy na wąskich chodnikach, a także bezpieczne dla dziecka pięcio punktowe pasy do zapinania, dzięki którym nie będzie obaw o wypadnięcie dziecka z wózka. Dobretkaniny i bardzo dobra jakość produkcji powodują, że wózek ten może służyć co najmniej paru rodzinom.

Rodzice, którym z jakiś powodów przedstawiony wyżej wózek nie będzie się podobał, zdecydować się mogą na Wózek Tako Laret Imitacja Lnu 04 Głęboko-Spacerowy. Jest to wózek zaprojektowany i wykonany przez Polską firmę, a jedną z jego największych zalet jest leciutki, łatwy do składania stelaż, dzięki któremu po złożeniu wózek będzie zajmował mało miejsca. Może to być bardzo ważne jeśli ktoś jest często w podróży, a miejsca w bagażniku samochodu nie ma zbyt dużo, ale takie rozwiązanie z pewnością docenią również kobiety, które wnoszą wózek do mieszkania po schodach.