Który typ łóżeczka do pokoju malucha zamówić

Niemowlak śpi niezwykle dużo, a sen ma główne znaczenie dla jego rozwoju. Poniektóre wzory łóżeczek mogą służyć potomkowi nawet po wyjściu z wieku niemowlęcego. Schematyczne łóżeczka ze szczebelkami są na ogół kupowane przez rodzicieli. W zależności od producenta różnią się wyglądem, kolorem i rodzajem drewna, a także sposobem wykończenia.

spacerówka

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Przy jego zakupie zwróć uwagę na funkcjonalne rozstrzygnięcia. Kupując łóżeczko sprawdź, czy jego wykonanie jest słuszne z wzorcami. Normy te definiują wymagania bezpieczeństwa dla łóżeczek – pod tym linkiem przeczytasz więcej. Łóżeczko standardowe może być wyposażonym w dodatkowe role, ułatwiwnia i detale wyposażenia. Oddziałują one na luksus użytkowania sprzętu zarówno przez rodzica, jak i przez potomka.

Łóżeczko rekreacyjne może wyznaczać opcję dla tradycyjnego sprzętu, jeżeli nagminnie jeździsz z potomkiem albo chcesz mieć ponadplanowe łóżeczko. Zanim zdecydujesz się na spacerówkę dla swojego brzdąca, należałoby wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne warianty spacerówek i czym się kierować w czasie kupna – . Wózek spacerowy to, prócz gondoli jeden z elementów wózków uniwersalnych.

To rozstrzygnięcie jest ogromnie komfortowe, z zastrzeżeniem, że ustalony model okaże się znakomicie odpowiedni do własnych pragnień. Spacerówka musi być względnie delikatny, by przenoszenie go i znoszenie po schodkach nie stanowiło ambarasu. Ogromnie ważna jest również opcja

spacerówka

Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

łatwego czyszczenia. Obicie winno dać się zdjąć do prania, ewentualnie być wykonane z tkaniny zaimpregnowanej w taki sposób, ażeby wystarczyło wytrzeć ją szmatką.

Następna grupa spacerówek jest określona dla dzieci jakie już same siedzą. W tym wypadku należy inspirować wymiarem kół wózka, jego całkowitą wagą. Wózek powinien mieć solidne, najpoprawniej pięciopunktowe paski bezpieczeństwa. Spacerówki parasolki posiadają miękkie plecy i brak możliwości rozłożenia siedziska do spoczywania. Wózki tego gatunku nie przydają się dla osesków, które nie umieją samodzielnie siedzieć. Nabywając wózek takiego gatunku, warto szukać modelu z jak największymi kołami.