Jakie produkty okażą się niezwykle przydatne świeżo upieczonej mamie, która właśnie wróciła z córeczką do mieszkania

Macierzyństwo w XXI stuleciu zdaje się mieć nieco bardziej ludzkie oblicze. Dużo mówi się o prawach przedstawicielek płci pięknej, a i trzydziestolatki w ciąży mogą liczyć na inne, czyli lepsze traktowanie, dla przykładu niektóre sklepy wielkopowierzchniowe udostępniają dla ciężarnych odrębne kasy albo obsługują je poza kolejnością. Producenci akcesoriów dla noworodków również nie zasypiają gruszek w popiele i proponują świeżo upieczonym matkom asortyment, o jakim babcie nie ośmieliłyby się marzyć.

niemowlę

Autor: Giulia Muzio
Źródło: http://www.flickr.com

Takie akcesoria jak siateczki gryzaki dla sześciomiesięcznego dziecka lub przewijaki czy dobre jakościowo smoczki są praktycznie dostępne wyłącznie w tych internetowych sklepach. A jeśli wchodzi się na witrynę sklepu, to błyskawicznie spostrzega się wiele innych przedmiotów, które pragnęłoby się nabyć. W czasie zakupów warto więc zachować zdrowy rozsądek.

Banknoty wydane na rogal do karmienia – więcej pomocnych wskazówek z pewnością nie pójdą na marne. Szczególnie jeśli dwudziestoletnia kobieta jest w ostatnim miesiącu ciąży i spodziewa się pierwszego dziecka, powinna pomyśleć o tego typu akcesoriach, które później znacznie uproszczą karmienie piersią. W początkowych miesiącach życia córki te naturalne posiłki będą dość uciążliwe – noworodka trzeba karmić co 3 godziny, zatem komfort tak dla mamy, jak i berbecia musi być zapewniony. Jeżeli opiekun nie skieruje swojej uwagi na takie z pozoru błahe sprawy, to później przypłaci to uciążliwym bólem pleców.

malutkie dziecko

Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

Rogal do karmienia (rogale do karmienia Fiorino) jest oczywiście bardzo przydatnym gadżetem, lecz dwudziestoletniej mamie przydaje się też mnóstwo innych rzeczy. Jeżeli będziemy kontynuować wątek posiłków małych dzieci, to jesteśmy zmuszeni powiedzieć parę słów o laktatorach. Nawet jeżeli kobieta karmi naturalnie swoją córeczkę, to czasami trzeba zostawić w chłodziarce odciągnięte mleko, aby tata mógł nakarmić malucha, gdy żona wyjdzie do lekarza. Jednakże przy wyborze laktatora warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy w komplecie wytwórca umieścił także wszystkie nieodzowne akcesoria, czyli co najmniej jedną niewielką butelkę, pojemniczek plastikowy do przechowywania pokarmu i oczywiście niesamowicie przydatny podgrzewacz. Ci najbardziej zatroskani i roztropni opiekunowie dokupią dodatkowo dobry jakościowo sterylizator, który zapewni smykowi bezpieczne posiłki.