Jakie są testy na płodność do zrobienia w domu?

Nadchodzi w życiu zasadniczo każdej osoby taki moment, że zaczyna chcieć dziecka. Podejmuje więc decyzję na ten krok i zaczyna działania, które mają na celu ciążę. Pierwsze miesiące są zwykle dość miłe, jednak po sporej liczbie niepowodzeń budzi się w małżeństwie niepokój, że coś jest nie w porządku. Idą więc do doktora specjalisty, który zaleci odpowiednie badania, fachowe i bardzo dokładnie.

leczenie niepłodności

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/

Dla kobiet zasadniczym badaniem jest zrobienie testu owulacyjnego. Jest to test na płodność, jaki da się przeprowadzić samemu, ponieważ jest podobny do testu ciążowego i robi się je identycznie. Testy na płodność powinno się robić regularnie przez cały cykl menstruacyjny, a jeśli rezultaty nie będą pozytywne trzeba pójść na kolejne badania. Zwykle test nie pozytywny znaczy, że kobieta ma cykl bezowulacyjny, jednakże czasami przytrafia się to każdej. Jeśli natomiast takie cykle będą pojawiać się częściej, należy wykonać dalsze testy, już bardziej konkretne. Jeżeli chodzi o mężczyzn na rynku istnieją od niedawna domowe testy płodności. Wynika z nich, jak gęsto w nasieniu jest plemników. Podczas rezultaty ujemnego jasne jest, że plemników jest bardzo mało.

Każda pani może zrobienia test na płodność w domu (–> test na płodność – przydatne informacje). Chodzi w ni przede wszystkim o wykrycie ile hormonu luteinizującego konkretna kobieta (zobacz czym jest pessaroterapia) posiada w ciele, poprzez to, że kobieta ma wysoki poziom tego hormonu, ma możliwość dowiedzieć się, czy będzie zapłodnienie, czy jednak nie. Bardziej zaawansowany jest test na płodność (polecamy stronę) wykonywany u lekarza albo w laboratorium. Wystarczy tylko zanieść próbkę moczu.

Samodzielnie kobieta musi o jednakowej godzinie zrobić badanie, perfekcyjną porą jest noc lub ranek. Tak samo przeprowadza się test na płodność dla panów, jednak tu badana jest sperma. Sprawdza się zagęszczenie plemników w spermie, ponieważ jest to najczęstsza przyczyna problemów z zapłodnieniem. Jeżeli ilość plemników jest za mała mężczyzna powinien pójść do zawodowca, czyli konkretniej urologa. Nie da się ukryć to lekarz musi wykonać niezbędne badania i czuwać nad chcącą dziecko parze.