Jakimi sposobami można radzić sobie z problemem nietrzymania moczu, najważniejsze zalety laserów MonaLisa Touch.

Kłopoty z nietrzymaniem moczu ma wiele kobiet, zwłaszcza w późniejszych latach dolegliwości te znacznie się nasilają. Niestety w niejednym przypadku kobiety pozostają z tym same, bo z różnych przyczyn nawet lekarze do których chodzą nic o tym nie wiedzą. Jak można zauważyć po badaniach statystycznych nawet jedna czwarta kobiet na którymś etapie swojego życia miała do czynienia z tymi problemami, widać więc że skala tego zjawiska jest ogromna.

gabinet medycyny estetycznej

Autor: kaex0r
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym im kobiety mają więcej lat, tym odsetek się zwiększa. Jeszcze do niedawna panowała opinia, że niewiele się da w tej kwestii zrobić, dlatego też kobiety zwyczajnie nic nikomu nie mówiły i zmagały się ze wszystkim samotnie. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się nowa technika, nie tylko bardzo skuteczna ale równocześnie nie dająca żadnych skutków ubocznych. W technice tej wykorzystuje się nowoczesny laser monalisa touch, za pomocą jakiego obkurczane są ścianki narządów rodnych i równocześnie wzmacniane ujście cewki moczowej oraz mięśnie – . Po wykonaniu zabiegu w zdecydowanej większości przypadków kłopoty z moczem zostają wyeliminowane. Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem w zasadzie nieinwazyjnym i bardzo bezpiecznym. Nie wymaga żadnego znieczulenia ani hospitalizacji, i tak naprawdę od razu wraca się po nim do normalnego funkcjonowania. Panie które się na niego decydują w pierwszej kolejności powinny zrobić wywiad u ginekologa. Jest sporo przeciwwskazań wykluczających możliwość jego wykonania, dlatego też wcześniejsze badanie jest konieczne.

u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wszystko jest dobrze, to można umówić termin wizyty na przeprowadzenie zabiegu. Czas jego wykonania to około kwadransa i absolutnie nic przy nim nie boli. Lekarz wprowadza specjalną głowicę do dróg rodnych, a tam bezpośrednio na ścianki zaczyna działać światło lasera. W efekcie powoduje to zmiany w śluzówce pochwy, jej skurczenie i wzmocnienie mięśni. Całkowite efekty zabiegu są widoczne po kilku tygodniach i utrzymują się przez kolejne dwa lata. Nie ma żadnych problemów, aby po tym okresie czasu powtórzyć zabieg i na kolejne dwa lata mieć rozwiązane kłopoty z moczem (czytaj więcej: leczenie nietrzymania moczu laserem).