Każda matka powinna zaufać własnej intuicji. Przecież matka natura dała nam ten dar, należy go tylko odnaleźć w sobie

Każda mama jest świadoma tego, że jej jej dziecko powinno być najbardziej kochane na świecie. Od tego nie ma wyjątków. Co to znaczy? Na poziomie życia codziennego nikt nie wątpi w to, że dla matki dziecko jest najważniejsze. Bardziej ważne od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Ta więź jest nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś tak silnego i niezwykłego, co trudno opisać słowami. Szczęśliwe dzieciństwo to przede wszystkim kochająca rodzina, której przedstawicielką jest matka, to ona przecież nosiła dziecko (zobacz First Step Academy) pod sercem.

Podobnie wygląda to jak z naturą, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Zresztą od przyrody, zachowań zwierząt możemy się naprawdę dużo nauczyć. Nie na darmo mawia się, żeby w czasie ciąży nie czytać za wiele poradników o tym, jak wychowywać dziecko, co mu dawać jeść, a co nie, i tak dalej. Oczywiście wiedza jest niezbędna, ale z umiarem. Jakoś zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy potrafią zadbać o swoje potomstwo. Skąd to wiedzą? Jest to po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zaopiekować się własnym dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najważniejsza dla dziecka jest miłość, która może się objawiać na wiele sposobów. Najważniejszy z nich to poczucie czegoś, czym jest bezpieczeństwo. Nasze dziecko (polecane) musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To szczególnie ważne, ma też wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (link) lub stacjonarnego, to właściwe dobieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba również pamiętać o tym, że nie wolno w lecie przegrzewać dzieci, a zimą trzeba pamiętać, żeby dziecko miało zawsze zapewnione odpowiednie ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się przede wszystkim dobra jakość. Poza tym możemy dostać na prezent świąteczny.

Dziecko musi mieć zapewniony optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – rodzeństwem, ojcem, babcią i dziadkiem. Fajnie też, gdyby w domu były zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.