Każdy nastolatek chce mieć swój pokój, a w nim komplet nowoczesnych i eleganckich mebli

Posiadanie pokoju na własność staje się marzeniem każdego pierwszoklasisty, a dla młodego człowieka staje się wręcz wyznacznikiem sensowności istnienia. W najmniej komfortowym położeniu znajduje się rodzeństwo, które jest zmuszone dzielić ze sobą wspólny pokój. A tę niedogodność jeszcze dodatkowo potęguje czasami spora różnica wieku pomiędzy braćmi. Niezależnie od tego, ile osób będzie przebywać w konkretnym pokoju, musi on być tak umeblowany, aby spełniał oczekiwania obydwu małoletnich mieszkańców.

w moim salonie

Autor: SUPERADRIANME
Źródło: http://www.flickr.com

A najważniejszym elementem wystroju tego pomieszczenia są oczywiście młodzieżowe meble, które muszą ładnie prezentować się na tle groszkowych ścian. Meble, które są w pokoju piętnastolatka pełnią parę istotnych funkcji. Jako że przesypiamy trzecią część życia i to właściwie niezależnie od liczby posiadanych lat, to nic zaskakującego w tym, że każdej małolacie przyda się komfortowe łóżko. Nowoczesny materac to jednakże nie wszystko: pod nim powinny znajdować się szuflady, w których zazwyczaj przechowuje się pierzyny lub pościel zapasową. Regularnie zawartość szuflad trzeba wietrzyć, żeby nie dopuścić do zawilgocenia, a w rezultacie do zapleśnienia materiału, z których uszyto poduchy.

Młodzieżowe meble muszą obligatoryjnie składać się z pojemnej http://www.wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/szafy_1yczajowo trzyma się ubrania: albo rozwieszone na wieszakach, lub ze starannością poukładane w kostki. Jeśli właścicielką pokoju jest młoda strojnisia, to warto wybrać taki model mebla, aby pomieścił wszelkie płaszcze i pozostałe części damskiej garderoby. Niezwykle pożądanym elementem bywają choćby małe szuflady, ponieważ można w ich wnętrzach trzymać biustonosze, a również wiecznie gubiące się rękawiczki.

Głównym zajęciem młodego człowieka powinna być nauka, która przecież nie ogranicza się tylko do zajęć szkolnych. Po powrocie do domu trzeba na godzinę lub nawet parę zasiąść przy biurku i rozwiązać zadania z fizyki oraz przeczytać podany rozdział z podręcznika. W takiej sytuacji notebook nie powinien zajmować większej połaci blatu biurka, żeby uczeń gimnazjum miał miejsce na rozłożenie wszystkich zeszytów. wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/pokoj-mlodziezowy

Na dzień matki? Nie tylko kwiatki!

Autor: Salon 9design
Źródło: Salon 9design

Nie bez znaczenia bywa też konieczność wydzielenia osobnego miejsca na przyjmowanie gości. Dlatego nie powinniśmy się ograniczać podczas zakupów jedynie do nabycia szaf i biurek. Na standardowe młodzieżowe meble przeznaczone do szeroko rozumianego wypoczynku składają się pufy oraz kanapy. Do takiego zestawu przydałby się również owalny stolik , ale na tego rodzaju luksusy mogą sobie pozwolić tylko osoby, które mają wystarczająco duże pokoje w domu.