Kilka powodów, które przekonają Cię do nabywania zdrowej żywności

Jedzenie, które dostarczamy sobie każdego dnia ma znaczący wpływ na stan naszego ciała, ale również na samopoczucie. Warto dbać, aby razem z koniecznymi dla funkcjonowania składnikami odżywczymi nie dostarczać naszemu organizmowi metali ciężkich i toksyn.

Autor: Eduardo Mueses
Aby być pewnym, iż jemy zgodnie z zapotrzebowaniem wybierajmy żywność z certyfikowanych ekologicznych upraw. Z pewnością oddziaływanie jedzenia na nasz organizm jest niepodważalnym argumentem przemawiającym za kupowaniem produktów z wcześniej wspomnianych gospodarstw ekologicznych.

Następnym ważnym argumentem uznajmy fakt, iż takie uprawy są jednymi z najbardziej rygorystycznie traktowanych upraw w europie. Nie powinniśmy zatem martwić się, że tok produkcji odbiega od działań przewidzianych certyfikatem.

O tym, że zdrowa żywność (pokaż więcej producent żywności ekologicznej) musi być warta swojej ceny świadczy to, że wspomniana cena odzwierciedla koszty produkcji – tylkozdrowa żywność ekologiczna). Producenci eko obarczeni są znacznie odbiegającymi inwestycjami, gdyż nie używają pestycydów, a także sztucznych środków ochrony roślin. Cena zwyczajnych warzyw i owoców jest najczęściej sporo mniejsza, ale ukryty koszt takich produktów wyjdzie na światło dzienne w nadchodzącej przyszłości, w postaci zanieczyszczonych wód jak również zniszczonych, wyjałowionych gleb. Co bardzo prawdopodobne wszystkim przyjdzie go ponosić.

Jak się natomiast sprawa ma z produktami importowanymi spoza Unii Europejskiej? Czy możemy mieć do nich ufność, jak ma to miejsce w przypadku żywności lokalnej? Czy sprowadzana z Chin herbata ryżowa z jest produkowana w tak samo restrykcyjnych warunkach? Gdy zapewnia nas o tym odpowiedni certyfikat – nie mamy powodów do obaw.

Zdrowa żywność to nie tylko gospodarstwa eko. To również dbałość o strukturę tego co spożywamy. W ogólnodostępnych produktach spożywczych często mamy do czynienia z przypadkiem, gdy przekroczone są wszelkie standardy zawartości cukru, czy soli. Myślę, że nie trzeba być wyjątkowo obeznanym w tym temacie, aby zdawać sobie sprawę z ich negatywnego wpływu na nasz organizm.