Jakiego rodzaju nawilżacz pokoju kupić?

Zmniejszona wilgotność w mieszkaniu może być wywołana przeróżnymi elementami, na przykład przez sezon grzewczy i także upały. Mamy wówczas do czynienia z suchym powietrzem, które niszczy nasze owłosienie, skóra staje się sucha, oraz potrafimy nabawić się kłopotów z zatokami i koncentracją. Dla pociech jest to w szczególności ważne, bo każdy wie jak istotne jest ich zdrowe funkcjonowanie i rozwijanie się.

Pingwin

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Zwilżanie powietrza jest koniecznością zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy ocieplanie powoduje, że powietrze w domu staje się nadzwyczaj suche. Niektórzy natychmiastowo spostrzegą zmianę (pojawią się kłopoty z odetchnięciem, brakiem koncentracji), inni – dopiero po czasie (włosy stają się suche, ujawniają się problemy z cerą). Dla zaciekawionych: zobacz więcej.

Na nieszczęście, ogrzewanie nie jest bierne dla zdrowia. Nawilżacze powietrza do pokoju dziecka występują w licznych odmianach. Te tradycyjne, jak nawilżacze na grzejnik, są nieelektryczne. Są to ceramiczne lub stalowe pojemniki, żar z grzejnika sprawia, że woda umiejscowiona w nich paruje, a dzięki temu – delikatnie nawilża powietrze. Są tanie, nie eksploatują prądu, nie zaprzątają wiele miejsca, natomiast mają niewielką zdolność produkcyjną pary i ograniczoną przestrzeń funkcjonowania. Następnym gatunkiem są nawilżacze parowe – wytwarzające ciepłą mgiełkę. Sprawdź: kliknij.

Ich procedura funkcjonowania jest łatwa i przypomina zasadę funkcjonowania nawilżaczy standardowych. Woda mieszcząca się w pojemniku jest ogrzewana. Mgiełka jest emitowana przez narzędzie do pomieszczenia. Para jest sterylna, niewidoczna tudzież subtelnie podwyższa temperaturę w mieszkaniu. Takie nawilżacze do pokoju dziecka sprawdzą się imponująco, ponieważ usuwają bakterie i drobnoustroje. Ich minusem jest jednak eksploatowanie gigantycznej ilości prądu.

Nowością na rynku są nawilżacze ewaporacyjne, które wytwarzają zimną mgiełkę. W miejsce podgrzewacza są wyekwipowane w bęben lub wkład z filtrem. Ich plusem jest małe zużytkowanie prądu, jednak hałaśliwie pracują, co może być uciążliwe. W zależności od modelu sprzętu, na jakie się zdecydujemy, nawilżacze powietrza do pokoju dziecka kosztują w obrębie od 50 do nieraz kilu tysięcy złotych. Asortyment jest gigantyczny, bez wątpliwości każdy odszuka coś odpowiedniego dla siebie.

nawilżacz

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl

Biorąc pod atencję pożytki, jakie pociąga za sobą stosowanie nawilżaczy powietrza, wskazane jest zdecydować się na zamontowanie takiego sprzętu u siebie w domu. O wigor najmłodszego pokolenia należy dbać ze szczególną troską, dlatego do pokoju dziecinnego wypada wybrać nawilżacz wytwarzający sterylną parę. Polepszy to kondycję cery, włosów i ułatwi koncentrację, stąd plusy prześcigają koszt sprzętu.