Wybieramy wygodny wózek spacerowy dla naszej pociechy

Dziecięcy wózek to niezbędne wyposażenie wszystkich młodych rodziców, tak więc warto porządnie przemyśleć jego zakup i kupić taki, jaki najbardziej będzie odpowiadał. W początkowym etapie życia dziecka najlepiej sprawdzają się głębokie wózki, w jakich można wygodnie przewozić dziecko.

Wózek dziecięcy

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Lecz już pół roku później, gdy maluch zaczyna samodzielnie siadać, dużo praktyczniejsze są spacerówki. Przeważnie są one bardzo lekkie i wygodne, na przykład Wózek Britton Allroad Brąz/Pomarańcz Spacerowy ma wagę mniej niż 10 kg, przede wszystkim dzięki temu że wykonano go z aluminiowych profili, podobnie zresztą jak Wózek Britton Allroad Czarny Spacerowy. Obydwa te wózki mają oparcie z kilkoma poziomami regulacji, daszek z dużą kieszenią i osłonę przeciwdeszczową, przez co są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Ich cena nie jest wysoka, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę solidne wykonanie i długą gwarancję.

Nieco mniej kosztujący Wózek CARETERO Monaco Black to również interesująca propozycja dla młodych rodziców. Wykonany jest na aluminiowo-stalowej ramie, a waga poniżej dziewięciu kilogramów sprawia, że wózek ten jednym z lżejszych z tej kategorii dziecięcych wózków. Ma on bardzo praktyczny system składania przy pomocy jednej ręki, co niejedna mama doceni gdy będzie musiała złożyć wózek równocześnie pilnując wyrywającego się brzdąca za rączkę. Duży, pojemny kosz na sprawunki, duże koła z amortyzacją i nieduże gabaryty po całkowitym złożeniu uczyniły ten wózek niezwykle ciekawą propozycją dla młodych rodziców. Tak samo wygodny i często polecany jest Wózek Euro-Cart Runner Magenta Spacerowy (najtaniej w sieci). Ten właśnie egzemplarza wózka charakteryzuje przede wszystkim oryginalna stylistyka, co oczywiście nie przeszkadza w jego funkcjonalności i wygodzie użytkowania. Jest odpowiednio ciepły, dzięki czemu bez przeszkód go można użytkować zimową porą, a duże piankowe koła powodują, że łatwo można nim jeździć po naszych niezbyt równych chodnikach. Tak samo jak opisywane wcześniej wózki jest także lekki, a jego dużym plusem jest fakt, że po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.