Kurkuma jako składnik kosmetyków

Kurkuma to nie tylko przyprawa bardzo ceniona w kuchni orientalnej, ale również popularnie wykorzystywany środek złuszczający skórę i poprawiający jej wygląd. Jakie inne właściwości wykazuje kurkuma zawarta w maseczkach kosmetycznych? Na co zwrócić uwagę w czasie jej nakładania?

odzwierciedlenie - skóra

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Maseczka z kurkumy to produkt, który oferuje aktualnie niejeden sklep z kosmetykami naturalnymi. Skąd wzięło się kosmetyczne wykorzystywanie kurkumy? (zobacz więcej). Kurkuma używana była przez Indyjskie panny młode przed dzień wesela. Wszystko po to, aby zrobić się na piękność. Maseczka – https://beautikon.com/pielegnacja-twarzy/rodzaj-produktu/maska.html – z kurkumy zawiera antyoksydanty, spowalniające uszkodzenia komórek. Jest świetna w walce z oznakami starzenia takimi jak zmarszczki! Zmniejsza przebarwienia oraz wyrównuje koloryt skóry. Ponadto jest pomocna w stanach zapalnych skóry, do których zalicza się łuszczyca oraz egzemy, ale również niweluje trądzik i suchość skóry. Jeżeli jesteśmy zwolennikami produktów naturalnych takich jak kurkuma maseczka właśnie z owej substancji koniecznie musi znaleźć się w naszej kolekcji kosmetyków.

Jeżeli chodzi o produkt taki jak kurkuma maseczka nie zabarwi skóry. Natomiast w przypadku zastosowania na twarz trzeba być ostrożnym przy jej nakładaniu – nakładać maseczkę w zalecanej ilości, aby nie przesadzić z dawką kosmetyku, gdyż skóra twarzy jest delikatna i szybko chłonie dostarczane specyfiki. Produkt należy nakładać precyzyjnie, tak by ominąć okolice oczu. Tak jak w przypadku każdej maseczki, powinno się uprzednio wykonać tekst uczuleniowy. W aktualnych czasach mnóstwo osób boryka się z problemami takimi jak uczulenia, dlatego przed użyciem jakiegokolwiek kosmetyku warto najpierw nałożyć małą jego ilość, zmyć i odczekać 24 godziny, tak by upewnić się czy nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek składnik. Warto również zwrócić uwagę, aby do oczyszczania twarzy wykorzystywać ręczniki jednorazowe, ponieważ materiałowe mogą się poplamić. Jeżeli chodzi o substancję taką jak kurkuma maseczka ( https://www.perfumeriaprestige.pl/kategoria/premium/maseczki-koreanskie/ ) oferowana jest nie tylko przez sklepy z kosmetykami naturalnymi, czasem znajdziemy ją także w drogeriach i aptekach. Jednak w poszukiwaniu tego typu produktów sklep z kosmetykami naturalnymi na pewno zapewni najszerszy wybór maseczek, jak również innych kosmetyków z kurkumy – sprawdź koniecznie . Ponadto, w przypadku takich miejsc istnieje największe prawdopodobieństwo, że maseczka nie będzie posiadała substancji pochodzenia syntetycznego lub chemicznego, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie.