Laserowa korekcja wzroku jakie makoszty, Czym jest femtolasik?

Laserowa korekta wzroku to niezwykle zaawansowana technicznie metoda korekty wzroku na całym świecie. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm, oraz kombinacje owych wad koryguje światło lasera. Zasada jego działania opiera się na zużyciu zjawiska fotoablacji, które polega na eliminowaniu stopniowych warstw rogówki.

korekta wzroku

Autor: MilitaryHealth
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku krótkowzroczności efektem korekcji jest spłaszczenie, a w wypadku dalekowzroczności uwypuklenie centralnej części powierzchni rogówki. Laserowa korekcja wzroku cena – laserowa korekcja wzroku ile kosztuje; używana jest od kilkunastu lat jako najlepsza metoda pozwalająca na usunięcie konieczności noszenia szkieł, bądź soczewek kontaktowych. Istotą zabiegu laserowej korekty defektów wzroku jest precyzyjne ukształtowanie kształtu rogówki oka w taki sposób, aby wpływające do oka promienie świetlne były ogniskowane na siatkówce i kreowały czytelny obraz. Parametry wiązki promienia laserowego ustanawiane są indywidualnie dla każdego pacjenta w oparciu o wyniki zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta. FemtoLasik zalicza się do procedur dogłębnych.

Gdy stwierdzisz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do www, który zawiera fascynujące dane na opisywany wątek – będą one na pewno interesujące.

Polecana jest pacjentom potrzebujących prędkiego odzyskania widzenia i mniejszego dyskomfortu po operacji w większości wad wzroku. Dobre efekty leczenia osiąga się w wysokich i złożonych wadach wzroku. Zabieg jest wykonywany laserem femtosekundowym, również laserem excimerowym. Za pomocą lasera w ciągu jedynie kilkunastu minut rogówce przywraca się prawidłowy kształt, dzięki czemu oko uzyskuje dobrą ostrość widzenia.

okulista

Autor: Les Black
Źródło: http://www.flickr.com

Leczenie wad wzroku procedurą femtoLasik to dla pacjenta szybsze gojenie rogówki i powrót widzenia po zabiegu już kolejnego dnia po zabiegu – sprawdź co to. To również minimalne dolegliwości po operacji w porównaniu do innych strategii, także zdobycie lepszych parametrów ostrości widzenia. Zaniedbane schorzenie oczu może w znacznym stopniu ograniczyć wolność. Choć cena tego zabiegu nie jest mała, to warto przyzwolić sobie na taki komfort. Wzrok to niezwykle ważny zmysł. Dzięki laserowej korekcji wzroku zdołamy się łatwo poruszać, odczytywać i podziwiać urodę świata.