Lekarstwa bez receptyktóre można zweryfikować w sklepie internetowym

W obecnych czasach możemy sprawdzić medykamenty przez Internet. Jest to naprawdę bardzo duże uproszczenie, bo niestety bywa i tak, że brakuje nam czasu w ciągu dnia, żeby zajść do jakiejkolwiek apteki i wybrać jakieś suplementy diety. Dlatego jeśli brakuje nam czasu na wybranie się do normalnej apteki zawsze możemy zobaczyć, co jest dostępne w aptekach internetowych.

tabletki

Autor: Treasure
Źródło: http://www.flickr.com

A trzeba stwierdzić, że import równoległy leków daje możliwość na przewóz leków z różnych państw. Oczywiście wszystko jest prawnie regulowane, choć ciężko mówić o definicji importu równoległego leków.

Regulacje, co do importowania równoległego leków wiąże się z przepływem towarów możliwym w UE, co pozwala na to, by w każdym kraju UE były leki, które mogą pomóc ludziom zamieszkującym kraje członkowskie. Kraje podpisują między sobą umowy i dzięki temu można dostać często tańsze zamienniki części medykamentów – sprawdź info na ten temat w internetowej aptece swiatleku.pl.

Leki z importu równoległego

Kiedy chcemy sprawdzić jakiś lek najczęściej sprawdzamy, co jest w Internecie. Nie mamy siły chodzić od apteki do apteki, a poza tym w sieci możemy znaleźć wszystko, co jest potrzebne. Bywa, że spoglądamy na jakieś leki dostępne w aptekach online i dostrzegamy ciut inne opakowanie niż zazwyczaj. Bardzo możliwe, że tego typu leki są z importu równoległego leków.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Czym jest taki import równoległy leków?

Otóż w Unii Europejskiej leki mogą być przesyłane podług zasad określonych w jednym z traktatów, związanym ze swobodnym przepływem towarów. Przez, co leki mogą być przewożone z innych krajów. To zwiększa dostępność wielu leków. A więcej na ten temat W Świecie Leku .

Dlatego jeżeli przypadkiem zauważymy inne opakowanie leku to zawsze możemy zobaczyć, czy nie jest zapisany na liście z importu równoległego. Dzięki możliwości sprawdzenia leków bez recepty online sporo osób zaczyna korzystać z leków, których wcześniej nie brali. Jeżeli Ci ludzie działają racjonalnie to nie okaże się to kłopotem. Ale są też ludzie, którzy sprawdzają medykamenty na potęgę i zażywają je w niemalże każdej sytuacji. Nie jest to właściwe podejście.

Powinniśmy jednak dwa razy pomyśleć nim jakiś lek zażyjemy, bo czasem łykamy tabletki, które nie za bardzo są nam potrzebne. Są osoby, które stwierdzą, że gdyby nie opcja sprawdzania leków w sieci ludzie nie zażywaliby leków na potęgę. Jednak rzeczywistość jest taka, że jest wiele aptek w każdej miejscowości i jeżeli ktoś jest uzależniony od medykamentów to na sto procent znajdzie sposób żeby je zdobyć.