Leczenie wzroku – jakie kwestie warto wiedzieć?

Problemy ze wzrokiem mogą zapowiadać choroby układu krążenia, cukrzycę, lub miażdżycę, bądź schorzenia oczu, takie jak jaskra, zaćma, retinopatia diabetyczna, czy też przeróżne zwyrodnienia. Test ostrości wzroku, to najpopularniejsze badanie u okulisty, powinno być dokonane podczas każdej wizycie u okulisty. Umożliwia nie jedynie ocenić stan widzenia, lecz wstępnie dopuszcza wykluczyć schorzenia, w których dochodzi do szybkiego uszkodzenia wzroku.
Continue reading

Jak sprawdzić męską płodność?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie dwadzieścia milionów musi znajdować się w optymalnej porcji męskiego nasienia. To od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, istnieją z tym kłopoty, to trzeba zbadać nasienie. Jak tego dokonać?
Continue reading

Wszystko co najistotniejsze związane z karmieniem noworodka. Cenne informacje dla przyszłych matek

Karmienie noworodka to nie zawsze przemiła rzecz. Bardzo często zjawisku temu współtowarzyszą różne bolączki tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek utrudnia karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek zazwyczaj spowodowane są brakiem przygotowania ich do zwiększonego niż zwykle użytkowania.
Continue reading

Kim jest endokrynolog i jakim sposobem można prędko odkryć wyśmienitego endokrynologa w Sopocie?

Endokrynolog jest to lekarz, który zajmuje się rozlicznymi zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym działaniem gruczołów. Endokrynologia więc jest sferą medycyny, jaka zajmuje się chorobami i zaburzeniami gruczołów. Okazuje się, że aktualnie niezwykle wiele osób cierpi na rozliczne zaburzenia hormonalne. Tego typu choroby zdołają mieć różnorodne przyczyny, w zależności od schorzenia polecane jest także dobre leczenie.
Continue reading