Jakie są testy na płodność do zrobienia w domu?

Nadchodzi w życiu praktyczne każdej osoby taka chwila, iż zaczyna chcieć dziecka. Podejmuje zatem decyzję na ten etap i zaczyna działania, które mają na celu urodzenie dziecka. Pierwsze miesiące są zwykle całkiem przyjemne, jednak po sporej ilości porażek zaczyna się budzić w parze niepokój, iż coś jest nie tak. Udają zatem do doktora specjalisty, który zaleci odpowiednie testy, fachowe oraz niezwykle szczegółowe.
Continue reading

Wszystko co najistotniejsze związane z karmieniem noworodka. Cenne informacje dla przyszłych matek

Karmienie noworodka to nie zawsze przyjemna kwestia. Co raz to zjawisku temu towarzyszą różnorakie dolegliwości tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Nadpęknięcia brodawek często spowodowane są brakiem zahartowania ich do większego niż zwykle użytkowania.
Continue reading

Leczenie wzroku – jakie kwestie warto wiedzieć?

Trudności ze wzrokiem mogą zapowiadać schorzenia układu krążenia, cukrzycę, bądź miażdżycę, lub schorzenia oczu, takie jak jaskra, katarakta, retinopatia diabetyczna, ewentualnie rozmaite zwyrodnienia. Badanie ostrości wzroku, to najpopularniejsze badanie u okulisty, winno być zrealizowane podczas każdej wizycie u okulisty. Umożliwia nie tylko oszacować stan widzenia, ale wstępnie pozwala wyeliminować schorzenia, w których dochodzi do szybkiego uszkodzenia wzroku.
Continue reading

Jakimi sposobami można radzić sobie z problemem nietrzymania moczu, najważniejsze zalety laserów MonaLisa Touch.

Problemy z nietrzymaniem moczu ma wiele kobiet, zwłaszcza w starszym wieku dolegliwości takie mogą się znacznie nasilać. Niestety w wielu przypadkach kobiety zostają z tym same, bo z różnych powodów nawet ich lekarze o tym się nie dowiadują. Jak można zauważyć po badaniach statystycznych nawet dwadzieścia pięć procent kobiet na jednym z etapów swego życia miała te problemy, tak więc widać że skala tego zjawiska jest bardzo duża.
Continue reading