Szykując się do narodzin dziecka, należy pamiętać o wielu rzeczach, które powinnaś spakować do torby

Już na 3, 4 tygodnie przed planowanym porodem mamusia musi się przygotować, by nie musiała szykować się w pośpiechu. Co powinna mieścić taka gotowa torba na oddział położniczy?
Oprócz oczywistych dokumentów tj.: dowód osobisty, dowód ubezpieczenia czy karta ciąży, przyszła mama musi zapakować komplet przedmiotów przydatnych jej w ciągu pobytu na porodówce, a także wyprawkę dla maluszka.
Continue reading

Ciąża i poród to jedne z najcudowniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Pomimo niezwykle intensywnego bólu, pozostawienia śladu w postaci nadmiaru kilogramów każda z mam czuje się przepełniona szczęściem.

Radość z nowo narodzonego maluszka nie równa się z niczym innym. Wszystkie panią przepełnia niesamowite radość i nic nie jest w stanie go zmącić. Minimalne wagę ma fakt, że bałamucone są noce, a po ciąży wciąż prezentujemy się niemalże tak samo jak w trakcie jej trwania.
Continue reading

Wyprawka dla malucha.

Gdy termin rozwiązania jest blisko, powinno się przygotować przydatne dzidziusiowi ubrania a także inne pomocne akcesoria przydatne w czasie pobytu na porodówce. Na pewno będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe.
Continue reading

Jakie produkty okażą się niezwykle przydatne świeżo upieczonej mamie, która właśnie wróciła z córeczką do mieszkania

Macierzyństwo w XXI stuleciu zdaje się posiadać nieco bardziej ludzkie oblicze. Sporo mówi się o prawach przedstawicielek płci pięknej, a i dwudziestolatki w stanie błogosławionym mogą liczyć na inne, czyli lepsze traktowanie, dla przykładu niektóre sklepy wielkopowierzchniowe udostępniają dla ciężarnych odrębne kasy lub obsługują je poza kolejką. Wytwórcy akcesoriów dla noworodków również nie pozostają w tyle i udostępniają młodym mamom asortyment, o jakim prababcie nie ośmieliłyby się marzyć.
Continue reading