Miewasz kłopoty ze wzrokiem i musisz poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się najlepsza dla ciebie?

Zmysł wzroku jest bardzo ważny, gdyż pozwala ludziom poznawać świat oraz odnajdować się wśród innych. Niestety, mają miejsce wypadki, gdy wzrok ulega pogorszeniu lub najzwyczajniej narządu oka dotykają przeróżne dolegliwości. Warto im zapobiegać oraz leczyć je, aby zapewnić sobie wygodę korzystania ze zmysłu wzroku.

oczy

Autor: Nastya Birdy
Źródło: http://www.flickr.com
Zaćma dotyka wielu osób

Zaćma – zwana również kataraktą – polega na pogłębiającym się mętnieniu soczewki oka. Na ogół schorzenie to pojawia się wraz z wiekiem pacjenta, ale zdarza się też tak, że jest to wada wrodzona. Zaćma bywa naprawdę uporczywą oraz niemiłą chorobą, bo poważnie ogranicza widzenie i zmniejsza komfort życia osób dotkniętych tą chorobą. Na szczęście dzisiejsza medycyna jest świadoma, jak radzić sobie z tymi przypadkami. Szczególnie ważne jest, aby ze swoim przypadkiem pójść się do specjalisty jak najwcześniej oraz zdecydować się na operację, jeśli będzie ona zalecana.

Operacje zaćmy eliminują to nieprzyjemne schorzenie – operacje zaćmy

Obecnie medycyna znacznie się rozwinęła, a to oznacza, że specjaliści mogą zaoferować chorym nowe metody leczenia. Zaćma: o szczegółach bywa niwelowana operacyjnie, a obecnie wielki nacisk kładzie się na to, żeby zabieg przeprowadzić w najwcześniejszym stadium choroby. Operacja zaćmy polega na usunięciu starej, zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną. Pacjenci po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym na zaćmę są zmuszeni nosić okulary, zazwyczaj do czytania albo do dalekiego widzenia. Rekonwalescencja po zabiegu odbywa się prędko, a wygoda życia pacjenta bardzo się poprawia.

Oko

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wada wzroku? Można pozbyć się jej laserowo

Laserowa operacja wzroku jest dziś standardem i nikogo już nie dziwi. Zaleceniem do tego rodzaju zabiegu bywa wada wzroku. Jeszcze do niedawna osoby zmagające się z wadami wzroku musiały nosić okulary albo soczewki, dziś nie jest to już koniecznością, gdyż można poddać się odpowiedniej korekcie. Laserowe operacje oczu radują się znacznym zainteresowaniem, bo okazują się mało inwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Naturalnie metoda korekty bywa dopasowana przez okulistę do konkretnego przypadku. Laserową korektę wzroku robi się w sytuacji dalekowzroczności, krótkowzroczności oraz przy obydwóch tych wadach połączonych z astygmatyzmem.