Powinniśmy dbać o stan własnego uzębienia nim nie będzie zbyt późno

Na początku nieco pesymistyczna wiadomość – a konkretniej, najzwyczajniej znaczna ilość osób nie potrafi dbać o stan własnego uzębienia! A co najstraszniejsze, w naszym kraju jest cały milion tych osób, które nie mają szczoteczki! To niefajne dane, chociaż wiadoma kwestia, że chodzi przede wszystkim o starsze roczniki i środowiska patologiczne. Jednak nawet jeżeli mamy w domu szczoteczkę, to wcale nie jest powiedziane, iż jest odpowiednio. Rzućmy okiem na uzębienie zamieszkujących Stany Zjednoczone – są białe i zadbane.

Sprzęt stomatologiczny

Autor: fiverlocker
Źródło: http://www.flickr.com

Według mnie wiele złego zrobiły naprawdę głęboko zakorzenione w niektórych Polakach stereotypy. A więc sądzimy często, że tak naprawdę dentyści to tacy ludzie, których najważniejszym zadaniem jest zadawanie bólu. Nie jest tak! Co jak co, lecz bez wątpienia jakość usług stomatologicznych w naszym kraju jest na całkiem wysokim poziomie. Sam nie uskarżam się na gabinet stomatologiczny do którego chodzę co kilka miesięcy – jakby nie patrzeć mój dentysta – stomatolog (sprawdź te propozycje) z Gdańska to fantastyczny specjalista oraz człowiek.

A więc wielce znaczące jest to, aby chadzać co jakiś czas do dentysty – wiadomo, po dłuższej przerwie zapewne czymś wymaganym będzie parę wizyt, ale jeśli nasze zęby zostaną wreszcie uleczone, wizyta dentystyczna będzie tylko formalnością. Następna kwestia: myjmy bardzo dokładnie zęby. Nierzadko niby często sięgamy po szczotkę do zębów, lecz czy w istocie robimy to umiejętnie?

Gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba iść wymyć zęby po wszystkich posiłkach, to najbardziej znaczące. Od użytkowanej pasty także dużo może zależeć, w końcu nie każda sprzedawana pasta na polskim rynku jest odpowiednia akurat w naszym przypadku. Jeśli ktoś ma jakieś pytania na temat sposobów dbania o własne uzębienie, zapraszam do kontaktu ze mną. Może zdołam odpowiedzieć na kilka pytań, chociażby o tym jak wybielić zęby więcej: .