Na co spoglądać, kiedy chcemy kupić wanienkę dla pociechy?

Przyjście na świat potomstwa przewraca dotychczasowe życie rodziny do góry nogami, nie oznacza to, że jest ono złe, zwyczajnie jest odmienne. Zwracamy uwagę na rzeczy, które do tej chwili nam umykały, a to co zdawało nam się istotne, od czasu do czasu traci na wartości, przy zetknięciu z kolejnym członkiem rodziny. Nie mniej maleństwo w początkowej fazie rozwoju wymaga własnych akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, dlatego przed rodzicami pojawia się wiele pytań, jak chociażby to, jaka powinna okazać się wanienka dla noworodka?

kąpiel

Autor: JoséMa Orsini
Źródło: http://www.flickr.com

Wanienka dla noworodka powinna posiadać odpowiednie atesty

Głównie trzeba pamiętać o tym, aby miała ona właściwe atesty, potwierdzające, że jest wyprodukowana w taki sposób, by nie zagrażać życiu dziecka. Nie może mieć ostrych kantów, powinna okazać się wykonana z wytrzymałego przedmiotu, tak by z łatwością można było ją przenieść z łazienki, gdzie nalejemy wodę do pokoju, w którym obmyślamy kąpać maluszka. W dodatku posiadają one różne rozmiary, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo chcemy w niej kąpać nasze dziecko, ponieważ musi być ona na tyle wielka, żeby mogło się ono w niej spokojnie położyć. Przeczytaj nasz artykuł: wybór wanienki dla dziecka (wybór wanienki dla dziecka).

Możemy właściwie rozbudować wanienki dziecięce

Nabywając wanienkę warto zaznaczyć, że natychmiast możemy dokupić do niej przeróżne akcesoria, które powinny nam usprawnić kąpiel. Mamy szansę na przykład zakupić odpowiednie wkłady z gąbki, albo z plastiku, które wkłada się do środka wanienki, na nie kładzie się dziecko i posiadamy świadomość, że się nam nazbyt nie zamoczy, ani nie napije wody. W dodatku wanienki dziecięce mają szansę zostać wyposażone w specjalne stelaże, dzięki którym wanienka będzie ustawiona na odpowiedniej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej schylać, a więc przyjemność z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są

kąpiel

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe

także wanienki, które mają zamontowany specjalny korek, wtenczas na odpowiednim stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy usunąć korek oraz wypuścić wodę, przez co nie trzeba nosić wanienki.

Dużo zależy od tego, czego oczekują rodzice

Jeśli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam potrzebny, to bez wątpienia podczas wybierania odpowiedniej wanienki musimy się głównie skupić na wyborze wanienki z odpowiednim atestem i w dobrym rozmiarze (więcej w kategorii meble do domu – tutaj (tutaj)). Na dodatek można również zwrócić uwagę na produkt z którego jest wykonana i na wysokość jej brzegów, tak żeby trochę starsze dzieci, miały szansę w niej swobodnie usiąść w czasie kąpieli.