Nietypowe sposoby spożywania kolacji

W Polsce mocno zakorzeniony jest obyczaj jedzenia trzech dań każdego dnia. Najbardziej znaczącym i kalorycznym z nich jest najczęściej obiad. Raczej nierzadko również jada się dodatkowe posiłki w postaci drugiego śniadania czy podwieczorku. Ostatnim daniem dnia jest kolacja, spożywana przez różnych ludzi o różnych porach. Generalnie zalecane jest, by kolacji nie spożywać o późnych porach, bowiem może to mieć zły wpływ na trawienie i ogólne funkcjonowanie układu pokarmowego. Oprócz tego podjadanie w nocy może także łatwo doprowadzić do dużego wzrostu masy ciała. Mimo to kolacja jest bardzo istotnym elementem dnia, nawet wówczas, gdy połączona jest z obiadem i jadana wieczorem. Wygląd kolacji zależy od różnych elementów. Przykładowo w rozmaitych domach na kolację spożywa się odmienny typ potraw.

kolacja

Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Źródło: Hotel Zamek Lubliniec

Romantyczna kolacja

Charakterystycznym typem posiłku spożywanego we dwoje jest kolacja we dwoje, która może być spożywana w różnych miejscach i okolicznościach. Posiłek tego rodzaju opiera się na bliskiej atmosferze i udziale pary bliskich sobie ludzi. Posiłek tego rodzaju często także określany jest jako kolacja przy świecach, gdyż światło świec od zawsze niezwykle korzystnie wpływało na uzyskanie romantycznego, intymnego nastroju. Jeżeli chodzi o potrawy, to zazwyczaj kładzie się nacisk na potrawy, zaliczane przez większą część ludzi do potraw romantycznych. Może to być przykładowo spaghetti z mięsem, może to być również sałatka. Ogólnej reguły nie ma, wszystko uzależnione jest od preferencji uczestników.

Skąd czerpać pomysły?

kolacja

Źródło: http://prezentokracja.pl/
Różnorodne przepisy na kolacje, i te we dwoje, i te urządzane w domach w gronie rodzinnym, można znaleźć w wielu miejscach. Obecnie niewątpliwie najbardziej popularnym z nich jest Internet. Na stronach WWW można znaleźć bardzo dużo przepisów na rozmaite dania, często instrukcje podane są bardzo jasno i przystępnie. Niekiedy również można znaleźć przepisy w postaci filmu wideo, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć sposób wykonywania określonej potrawy. Nadal także przepisy kulinarne drukowane są w różnego rodzaju czasopismach, najczęściej w czasopismach dla kobiet. Lubiane są także rozmaite telewizyjne programy kulinarne.