Nieprzeciętne metody urządzania kolacji

W Polsce mocno zakorzeniony jest zwyczaj spożywania trzech dań każdego dnia. Najbardziej obfitym i kalorycznym z nich jest zazwyczaj obiad. Stosunkowo często również spożywa się dodatkowe posiłki w formie drugiego śniadania lub podwieczorku. Ostatnim posiłkiem przed snem jest kolacja, spożywana przez różne osoby o różnych porach. Generalnie zaleca się, by tego posiłku nie spożywać o późnych porach, ponieważ może to mieć zły wpływ na trawienie i ogólne działanie układu trawiennego. Ponadto nocne podjadanie może również łatwo doprowadzić do gwałtownego wzrostu wagi ciała. Pomimo tego kolacja jest niezwykle istotnym elementem dnia, również wówczas, gdy połączona jest z obiadem i jadana wieczorem. Wygląd tego posiłku uzależniony jest od różnych elementów. Przykładowo w rozmaitych rodzinach na kolację podaje się odmienny rodzaj potraw.

kolacja

Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Źródło: Hotel Zamek Lubliniec

Romantyczna kolacja

Charakterystycznym typem posiłku spożywanego we dwoje jest kolacja we dwoje, która może być urządzana w rozmaitych miejscach i okolicznościach. Posiłek ten opiera się na bliskiej atmosferze i obecności ludzi połączonych uczuciem. Posiłek taki nierzadko również określany jest jako kolacja przy świecach, ponieważ światło świec od najdawniejszych czasów niezwykle korzystnie działało na uzyskanie romantycznego, intymnego nastroju. Jeżeli chodzi o potrawy, to zwykle kładzie się nacisk na dania, zaliczane przez większość ludzi do potraw romantycznych. Może to być między innymi spaghetti z mięsem, może to być również sałatka. Ogólna zasada nie istnieje, wszystko uzależnione jest od preferencji uczestników.

Skąd czerpać inspiracje?

kolacja

Źródło: http://prezentokracja.pl/
Różnorodne przepisy na kolacje, i te romantyczne, i te spożywane w domu w gronie rodzinnym, można znaleźć w różnorodnych źródłach. Obecnie bez wątpienia najbardziej popularnym źródłem jest sieć WWW. Na stronach internetowych znajduje się bardzo dużo przepisów na różnorodne dania, często wskazówki podane są bardzo jasno i przystępnie. Czasami również można odszukać przepisy w formie filmu wideo, dzięki czemu można dokładnie zobaczyć sposób wykonywania danej potrawy (tu znajdziesz przepisy na zdrowe kolacje). W dalszym ciągu również przepisy na potrawy drukowane są w różnego rodzaju czasopismach, głównie w czasopismach dla kobiet. Lubiane są także rozmaite telewizyjne programy kulinarne.