Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i biegłe leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku na skutek których oko nie jest zdolne do tworzenia prawidłowego obrazu na siatkówce. Refrakcja może być nabyta, może to być też wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, jakie przechodzą przez układ optyczny oka, na który składa się soczewka, rogówka i ciało szkliste.
Continue reading

Miewasz kłopoty ze wzrokiem i musisz poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się najlepsza dla ciebie?

Zmysł wzroku bywa naprawdę ważny, gdyż pozwala człowiekowi poznawać świat i odnajdować się w otoczeniu. Niestety, bywają sytuacje, gdy wzrok ulega pogorszeniu lub najzwyczajniej narządu oka dotykają przeróżne dolegliwości. Trzeba im zapobiegać oraz leczyć je, by zagwarantować sobie komfort korzystania ze zmysłu wzroku.
Continue reading

Choroby oczu – jakim sposobem można je dziś sprawnie leczyć i dlaczego nie należy ich bagatelizować?

Zmysł wzroku ma zdecydowanie priorytetowe znaczenie dla każdej osoby. Trudno wyobrazić sobie normalne życie bez oglądania przyrody bądź najbliższych, w związku z tym należy jak najlepiej dbać o kondycję oczu. Dziś na szczęście osoby z wadami wzroku mają do dyspozycji dużo rozwiązań, takich jak możliwość zakładania okularów korekcyjnych bądź soczewek, dzięki którym można w ogóle zapomnieć, że posiada się jakąś wadę.
Continue reading