Refrakcja – przyczyny, zwiastuny i biegłe leczenie

Refrakcja to zaburzenia wzroku wskutek jakich oko nie jest zdolne do kreowania słusznego obrazu na siatkówce. Refrakcja zdoła być zyskana, może to być też wada dziedziczna. Refrakcja polega na załamaniu promieni świetlnych, jakie przechodzą poprzez układ optyczny oka, na który składa się soczewka, rogówka oraz ciało szkliste.
Continue reading

Miewasz kłopoty ze wzrokiem i musisz poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się najlepsza dla ciebie?

Zmysł wzroku okazuje się naprawdę istotny, bo pozwala ludziom poznawać świat i odnajdować się wśród innych. Niestety, mają miejsce wypadki, gdy wzrok ulega pogorszeniu lub najzwyczajniej narządu oka dotykają przeróżne dolegliwości. Trzeba im zapobiegać oraz leczyć je, by zapewnić sobie komfort korzystania ze zmysłu wzroku.
Continue reading

Choroby oczu – jakim sposobem można je dziś sprawnie leczyć i dlaczego nie należy ich bagatelizować?

Zmysł wzroku ma oczywiście ogromne znaczenie dla każdej osoby. Trudno wyobrazić sobie zwyczajne życie bez oglądania przyrody bądź najbliższych, toteż trzeba jak najlepiej troszczyć się o zdrowie oczu. Dzisiaj na szczęście osoby z wadami wzroku mają do dyspozycji sporo rozwiązań, takich jak możliwość zakładania okularów korekcyjnych lub soczewek, dzięki którym można w ogóle zapomnieć, że posiada się jakąś wadę.
Continue reading