Oddziaływanie stanu błogosławionego na faceta

Macierzyństwo to bez wątpienia poważny temat. Rodzice bardzo poważnie traktują ten fakt – słusznie – poważnie, ale w tej stresującej sytuacji przyda się troszkę humoru.

Życie faceta może być sielanką. Wymarzona praca, dziewczyna której oczywiście zazdroszczą mu koledzy. Partnerka do tego – co tu dużo gadać – patrzy się w niego jak w obrazek. No cóż, chłopaku, bez dwóch zdań masz fart! W domku ciepło rodzinne, jest zadowolony. Nawet do baru chodzi mniej chętnie. Teraz częściej uczęszcza do teatru, kina, odwiedza galerie sztuki.

dziecko

Autor: Monthly_M
Źródło: Fotolia
Nie jest jeszcze tak pięknie żeby zwracał uwagę na wygląd poszewki na jaśki (w kurczątka), które właśnie zakupiłaś z okazji Świąt Wielkiej Nocy do waszej sypialni (no ale może kiedyś) …

Pewnego dnia oświadczasz mu, że będziecie mieli dziecko! Rzecz jasna masz szczęście i twój mąż jest w siódmym niebie. Ale – przyznajmy to szczerze – widać również oznaki lekkiej paniki. Nie wiadomo czemu zaczyna nagle myśleć nad dodatkową pracą, planuje pokoik dla dziecka. Swą siostrę przepytuje z zagadnień, które dotychczas kwitował wzruszeniem ramion.

dziecko

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wyszukuje w internecie frazy „ciąża”, „poród”, „pielęgnacja niemowlaka”, czyta fora internetowe dla przyszłych mam. I uzyskuje informację o istnieniu takich wytworów jak pojemniki na pokarm. Zaczyna analizować stanowiska na temat sposobu karmienia niemowlaka, jak to – facet – zwraca uwagę na techniczne aspekty takich zagadnień jak pieluszki, zasypki, wózeczki, dobiera przewijak, który dopiero co pojawił się w jego zasobie pojęć, że o tak dziwnych przedmiotach jak pojemniki na pokarm, albo o muszlach laktacyjnych nie wspominam – pojemniki do mleka dla dziecka. Słowem, bardzo interesująca staje się historia przeglądarki męża. Z biegiem czasu zaczyna zauważać wzór poszewek na jaśki w salonie!

Im bliżej zakończenia ciąży tym bardziej nasz mężczyzna stara się by nam nieba uchylić, jakby z większym entuzjazmem robi zakupy, w domu stara się zachowywać nieco spokojniej, na toaletce pojawiają się kolczyki, kwiaty czy wisiorki dla przyszłej mamy.

Słowem wygląda na to, iż ciąża wpływa pozytywnie nie tylko na przyszłą matkę bobasa ale i na jego tatusia. Naprawdę, nic nie działa tak świetnie faceta jak oczekiwanie na dziecko!