Doskonały wzrok – odwiedzaj lekarza, jakim okazuje się być okulista toruń

Jak mówi znane powiedzenie – oczy są zwierciadłem duszy. Zwłaszcza kobiety dbają o to, by je podkreślać i akcentować przez perfekcyjny makijaż oczu: pogrubienie lub wydłużenie rzęs, ich malowanie i odpowiednie zaznaczenie konturów oka kredką. Ale rzecz jasna żadne, nawet najładniejsze oczy nie będą spełniać swojej funkcji, jeżeli nie będą zdrowe.
Continue reading

Całkowicie odmienne oblicze okulistyki

Nauka nieustannie idzie do przodu. Dostępne są kolejne leki na choroby, które całkiem do niedawna były nieuleczalne. Chirurgia estetyczna rozbudowuje się w szybkim tempie – zabiegi przeprowadzane przez wyspecjalizowanych kosmetologów zastąpiły kosztowne operacje. Również na rynku optyki nieustannie coś się zmienia. Odkrywane są coraz to nowe sposoby poprawy naszego wzroku, a co za tym idzie, także wygody życia.
Continue reading

Laserowa korekcja wzroku jakie makoszty, Czym jest femtolasik?

Laserowa korekcja wzroku to niezwykle zaawansowana technicznie procedura korekty wzroku na całym świecie. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, oraz połączenia tych wad poprawia promień lasera. Reguła jego aktywności opiera się na zużyciu zjawiska fotoablacji, polegającego na eliminowaniu stopniowych warstw rogówki.
Continue reading

Za pomocą lasera mamy szansę wyeliminować naszą wadę wzroku

Niektóre osoby noszenie okularów albo soczewek traktują jak wyrok, zwłaszcza jeśli są one młode i zdają sobie sprawę z tego, iż będą musiały je już zakładać do końca życia. Co więcej niejednokrotnie dołujący dla nich jest fakt, iż wada przez lata może zachowywać się na tym samym poziomie, lecz również w niewytłumaczalny sposób ma szansę się mocno pogłębiać, nawet kiedy poweźmie się wszelkie realne metody zaradcze. Na szczęście jeśli jesteśmy krótkowidzem, to ma szansę się okazać, iż mamy szansę na operację, która zezwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.
Continue reading