Co robić by być piękną zimową porą

W czasie zimowych miesięcy aura bywa wyzwaniem dla cery. Wiatr, deszcz i mroźne powietrze nie pomagają w uzyskaniu dobrego wyglądu. Skóra robi się przesuszona, letnia opalenizna znika, a każdą niedoskonałość widać jak przez lupę. Co począć aby zachwycać kiedy za oknem mróz i zawierucha?

kobieta

Autor: Nastya Birdy
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od podstaw, czyli o należytej pielęgnacji. Cera musi być mocno odżywiona i nawilżona produktami o bogatym składzie, np. serum. Dermatolodzy Uważają, że serum na równi z kremem jest koniecznym elementem pielęgnacji cery, z racji iż charakteryzuje je wyższe stężenie substancji aktywnych. Wklepujemy je pod krem każdego dnia, lub używamy jako kilkutygodniową kurację nawilżającą – w zależności od potrzeb skóry. Stosujemy maseczki, które zapewniają skórze o wiele więcej składników odżywczych i regenerujących niż kremy. Przydają się kiedy musimy błyskawicznie zachwycić wyglądem. Skóra po nich od razu staje się bardziej odżywiona, świeższa i gładsza. Najnowsze maski można stosować tak jak krem na noc, tyle, że nakłada się go grubszą warstwą. Z jakiego powodu? Ponieważ w nocy skóra pobiera składniki aktywne i regeneruje się ze wzmożoną siłą. Nie zapomnijmy też o pielęgnacji naszych mężczyzn, kupmy im więc najlepiej TO.

Nawet zimą pamiętajmy o filtrach.. Przyjmuje się, że gdybyśmy zaczęły osłaniać skórę przed słońcem już we wczesnym dzieciństwie i czyniły to konsekwentnie do dziś, to uniknęłybyśmy 80 proc. mniej zmarszczek. Co więcej, da się słyszeć opinie, iż gdyby nie działanie promieni UV, pierwsze zmiany na skórze pojawiłyby się na naszej twarzy ok. 60. roku życia. Z tego powodu wybierajmy krem na dzień z SPF lub stosujmy filtr, np. w postaci podkładu czy pudru u mężczyzn jest prościej, wystarczą takie drobiazgi jak męskie kosmetyki.

Efekt nieskazitelnej cery można z łatwością uzyskać stosując dobrze dobrany podkład. Zimą odpowiedni będzie rozświetlający. Pamiętajmy tylko, by był tylko o ton ciemniejszy od naturalnego odcienia skóry twarzy. Róż nie jest niezbędny – temperatury malują naturalne „rumieńce”. Gdy jednak jesteśmy fankami tego gadżetu kosmetycznego, nanieśmy na pędzel brzoskwiniowy kolor i zastosujmy delikatnie na szczytach kości policzkowych.