Pielęgnacja bardzo delikatnej cery

Jeśli chcemy mieć piękną cerę musimy nieźle się postarać. Nie wystarczy umyć twarzy rano i wieczorem wodą. Chyba, że rzeczywiście mamy świetne geny. Jednak prawda jest taka, że wiele osób zmaga się z różnymi problemami z cerą. Pewne osoby posiadają rozszerzone pory, niektórzy mają wągry albo jakieś wypryski. A co dopiero, kiedy posiadamy wrażliwą cerę, wtedy dopiero trzeba nieźle się nagimnastykować. Bardzo ważne, że pielęgnacja cery wrażliwej musi opierać się na paru sprawach.

Kondycja skóry szyi w 90 procentach zależy od nas samych

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Bardzo często jest tak, że trzeba przestać obmywać twarz wodą z kranu. Należy stosować jedynie kosmetyki ( Zobacz! ) do cery wrażliwej. Czasem myślimy o tym, jaką posiadamy cerę, samemu jest nam to ciężko ustalić. Dlatego powinniśmy pójść do dermatologa. Dermatolog da nam informacje, jaką posiadamy skórę i powie nam, jak powinniśmy o nią dbać. Jeżeli sami wiemy, że posiadamy cerę wrażliwą to będziemy musieli metodą prób i błędów szukać kosmetyków, które będą odpowiednio działały na naszą cerę (pomocne źródła).
Pielęgnujmy swoją cerę
Każdy ma inny typ skóry. Podobnie jest z cerą. Nasza cera musi być odpowiednio pielęgnowana, a żeby była właściwie pielęgnowana musimy wiedzieć, jaką posiadamy cerę. Kiedy będziemy wiedzieć, że np. posiadamy cerę wrażliwą, to będziemy wiedzieć jak o nią dbać. O wiele prościej sprawić by nasza twarz pięknie wyglądała. Jeśli mowa o pielęgnacja cery wrażliwej to trzeba się pomęczyć. Przy skórze wrażliwej bardzo szybko dostaje podrażnień.

Dermabrazja laserowa w sam raz na jesień

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Niewłaściwy kosmetyk prowadzi do tego, że natychmiast pojawiają się krostkilub skóra niemalże natychmiast jest zaczerwieniona. Zamiast sobie pomagać okazuje się, że sobie szkodzimy. Tak, więc dobrze jest posiadając cerę wrażliwą iść do dermatologa i zapytać, jak dbać o swoją cerę.

Taka fachowa porada wiele nam da. Dowiemy się, jakich kosmetyków używać, które wypróbować i czego nie używać, by nie podrażnić swojej cery. Musimy również nie zapominać, że panie w gazetach tak naprawdę nie mają, aż tak gładkiej skóry. Ideały nie istnieją, dlatego nie ma, co popadać w jakieś kompleksy. Powinniśmy po prostu postarać się, żeby nasza skóra wyglądał zdrowo. Poza wizytą u dermatologa i kupowaniem odpowiednich kosmetyków (sprawdź to) możemy pójść do kosmetyczki. Możliwe, że któreś z delikatnych maseczek lub inne zabiegi sprawią, że cera będzie piękna i promienna i stanie się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.