Ranek szykownego mężczyzny

Ranek listopadowy to jest jakiś koszmar. Budzi się człowiek rankiem, całkiem ciemno za oknami, obok smacznie śpi oblubienica. Na pietrze słychać harmider. To nie dziatwa, na nie jest zbyt wcześnie. To zapewne kiciusie łapią się za łby. No cóż, czas wstać… Jeszcze tylko jakiś z kotów przybędzie po ranną dawkę pieszczot. Nie możliwym jest tego uniknąć. Jeszcze w ciemności pojawia się coś puszystego, ze świecącymi oczami. Później już tylko prędkie powstanie z ciepłego łóżka, do łazienki i ranna toaleta.

przyrządy do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jedni przedkładają natrysk, pozostali wolą wannę – ja przynależę do pierwszego z obozów – preferuję szybki natrysk. Rozwiązaniem na to by mieć schludny wygląd może stać się tradycyjne golenie. Każda osoba – a mężczyzna szczególnie – uwielbia rytuały, a więc powtarzalne działania o charakterze porządkującym. Takim właśnie działaniem jest tradycyjne golenie. Wymaga ono koncentracji oraz uwagi. Wbrew pozorom nie jest to błahy proces. Ażeby przyzwoicie się ogolić potrzeba nie samej ostrej maszynki do golenia. Pędzle do golenia są także niezwykle istotne z tej przyczyny że dokładne rozprowadzenie mydła na twarzy znacznie upraszcza precyzyjne ogolenie się bez jakichkolwiek zacięć, a nie ma nic w wyższym stopniu okropnego dla eleganckiego faceta jak widoczne kępki zarostu. Jakoś dziwnie tak jest iż to one rzucają się pierwsze w oczy, i niestety nie pomoże nawet dobrze skrojona koszula jak też gajer od najlepszego krawca.

Ostatnio współcześni panowie – tacy którzy za pan brat są z komputerami i nie straszne im nowoczesne telefony – stęsknili się chyba za prostymi czynnościami, albowiem coraz modniejsze robi się tradycyjne golenie brzytwą. W necie możemy odnaleźć poradniki jakim sposobem nauczyć się tej – mogłoby się wydawać już zapomnianej – sztuki. Trzeba tutaj uczciwie powiedzieć, że jest to czynność dla naprawdę zaawansowanych w sztuce znanej jako tradycyjne golenie. Niestety praktycznie nie ma aktualnie zakładów fryzjerskich w których można by się ogolić brzytwą. Mnie się to parę lat temu udało i muszę uznać iż było to doznanie niesamowite. Przedtem myślałem że golenie nie może być bardziej przyjemne niż było do tej pory, tymczasem należyta temperatura piany, jej gęstość a także umiejętności fryzjera sprawiły iż na fotelu doświadczyłem fantastycznego odprężenia.