Problem z chodzeniem, bolące stopy? To być może są haluksy. Co to jest? I jak z nimi walczyć?

Są tego typu dolegliwości, które pokazują się niespodziewanie, jednak jednocześnie już poprzednio zaczynały o sobie znać. Kłopot o którym będziemy mówić nie jest groźne dla życia, ale bardzo komplikuje życie, aż do tego stopnia, że z trudnością się poruszamy, więc możemy ograniczyć swoją aktywność do minimum. Haluksy, bo to o nich piszemy, to niezwykle nieprzyjemna dolegliwość, z którą jednak można skutecznie walczyć.

Piękne stopy

Autor: Instytut Urody beautebar
Źródło: Instytut Urody beautebar

Haluksy operacja jest konieczna w momencie, kiedy zmiany związane ze zwyrodnieniami stopy niezwykle uniemożliwiają nam chodzenie. Jednakże,jeżeli chcemy poddawać się takiemu zabiegowi oczekuje nas szereg badań, na przykład zrobienie zdjęć rentgenowskich. Niezwykle pomyślną wiadomością dla osób, które chcą poddać się operacji na haluksy jest fakt, że w poprzednich latach techniki chirurgicznego leczenia tej choroby stały się jeszcze bardziej profesjonalne. Zabieg taki najczęściej robi się w znieczuleniu miejscowym, wykorzystuje się do tego celu zastrzyku z lidokainy. Ta dolegliwość nazywane jest też paluchem koślawym, w jaki sposób więc robi się operację, jak wygląda leczenie paluchów koślawych?

Opiera się to na zabiegu osteotomi, czyli przecięcia kości. Operację wykonuje się przy użyciu niewielkiej tytanowej śrubki, ma ona w środku otwór, dzięki niemu można zrobić bardzo małe nacięcie. Takie wykonane z tytanu śrubki charakteryzują się (zobacz: www.smoothclinic.pl ) niezwykle dużą wytrzymałością, więc kość szybciej może się zrosnąć. Tego typu śrubki posiadają równocześnie utrzymywać kość w nowej, lepszej pozycji. Może zdarzyć się jednak, że śrubki się obluzują, więc koniecznie jest ich usunięcie. Ma to miejsce jedynie wówczas, gdypojawiło się podrażnienie.

Jak pozbyć się uciążliwych nagniotków

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

W takiej momencie cierpiący jest znieczulany ogólnie i miejscowo, zaś do usunięcia śrubki wykonuje się niewielkie nacięcie. zabieg jest jednak czymś ostatecznym, a od czasu do czasu warto wcześniej zapobiegać niż leczyć.

Gorąco zapraszamy do przeczytania większej ilości postów na ten temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz stronę, na której zaprezentowane są dodatkowe teksty.

Jeżeli więc chcemy zminimalizować ryzyko pojawienia się tego schorzenia musimy kupować buty dobrze wyprofilowane, które nie uciskają na palce stóp. Rozmiar powinien być tez doskonale dobrany. To minimalizuje ryzyko wystąpienia haluksów, więc należy o tym pomyśleć. Więcej na